door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Nationale Democratische Partij (NDP) zal zich, wanneer ze regeringsverantwoordelijkheid krijgt, naast andere beleidsvraagstukken toeleggen op het bestrijden van corruptie en op transparant bestuur. De partij heeft volgens voorzitter Jennifer Geerlings-Simons lessen geleerd uit het verleden.ADVERTISEMENT
Corruptie is één van de aspecten die ernstig moet worden aangepakt. De partij heeft dinsdag haar kandidatenlijsten voor De Nationale Assemblee, districts- en ressortraden ingediend bij het Centraal Hoofdstembureau.
“Wie kritiek heeft op onze kandidaten en mevrouw Bouterse heeft zelf niets te bieden aan de samenleving”
Kritiek
Geerlings-Simons heeft geen boodschap aan alle kritieken op de partij en op diens verleden. “Wij gaan ons in de campagne bezighouden met wat na de verkiezingen moet gebeuren op bestuurlijk gebied, het bestrijden van corruptie en met transparantie”, houdt ze de Ware Tijd voor.
De partijvoorzitter zegt gelijk daarop dat investeren in beleidsissues en sectoren, zoals gezondheidszorg, onderwijs en de agrarische sector, naast de komende olieproductie ook een ‘must’ zal zijn. Die investeringen gaan worden gepleegd, maar er zal rekening moeten worden gehouden met de precaire financiële situatie van het land.
Geerlings-Simons zegt dat er kritiek mag zijn, ook op de NDP. Echter, de positie van de kandidaten en wie wel of niet op de lijst staat en de reden daartoe, gaat de partij niet bediscussiëren in de publiciteit. Ze nam wat dat betreft weduwe Ingrid Bouterse-Waldring, die als lijstduwer op plek 51 van de DNA-kandidatenlijst staat, in bescherming. Onder meer politieke tegenstanders vinden dat de voormalige first lady zich had moeten terugtrekken van de lijst en zou moeten rouwen om haar overleden man. “Wie kritiek heeft op onze kandidaten en mevrouw Bouterse heeft zelf niets te bieden aan de samenleving”, vindt de NDP-voorzitter.
Andere aanpak
De NDP heeft bij het kiezen van kandidaten voor de districts- en ressortraden ondersteuning gevraagd van het Openbaar Ministerie om na te gaan of de kandidaten een besmeurd verleden hebben. “Wij hebben niets terug gekregen wat betekent dat we het goed hebben gedaan”, zegt Geerlings-Simons. Op de kandidatenlijst van de NDP op DNA-niveau zijn er, sinds die is goedgekeurd en gepubliceerd, geen wijzigingen aangebracht.
Geerlings-Simons heeft eerder aangegeven dat een NDP-regering het anders gaat doen dan voorheen. “Wij hebben gekeken naar onze regeerperiodes. We hebben dingen kunnen realiseren voor de samenleving, maar we kijken ook naar wat beter kan.”
Zij brengt in herinnering dat ten aanzien van corruptiebestrijding het de NDP is geweest die de Anticorruptiewet in het leven heeft geroepen. Echter, ze haalt aan dat de anticorruptiecommissie, die in de wet wordt genoemd en pas in mei 2023 door de huidige regering werd geïnstalleerd, nog steeds niet functioneert.
- DNA-kandidaten A20 officieel; geen noemenswaardige verschui…..
- Emotioneel Afscheid van Vader van Vermoorde Journalist Moha…..
- VHP brengt aanpassingen aan kandidatenlijst..
- Ramdin: “Het is geen verkiezingsstunt om verhogingen nu doo…..
- The Habitat, populair comedyclub in Mumbai, sluit tijdelijk…..
- Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten..
- Voormalig minister en ambassadeur Cyrill Ramkisor overleden..
- IMF: In grote lijnen doel bereikt..
- VHP heeft definitieve kandidatenlijst rond; Roosveld en Moh…..
- Eduard Alexander Gummels International Airport opent deuren..
- “Golfen in Gaza” – Israëlische ambassadeur stel…..
- Zeven grote hotelprojecten in de pijplijn..
- Nieuwe internationale airport is ‘honderd procent local con…..
- Geen tariefsverhoging voor boothouders Commewijne ondanks s…..
- Oorbellen van meer dan 700.000 euro uitgepoept nadat dief z…..
- Politiebericht over dood meisje door verdrinking..
- Optsu geeft voorkeur aan kandidaten met maatschappelijk dra…..
- NDP: Intimidatie en bedreiging journaliste verwerpen..
- Man vraagt rechter om genade na stelen handtas voor ‘insuli…..
- Jeugdraad wil meer betrokkenheid van jongeren..
- 6-jarige slachtoffer dat na verdrinking werd gereanimeerd e…..