PARAMARIBO — Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (Bibis) heeft een tweede informatiesessie georganiseerd voor het Corps Diplomatique en vertegenwoordigers van internationale organisaties in Suriname. Deze sessie ging over de stand van zaken met betrekking tot de voorbereidingen van de Surinaamse parlementsverkiezingen in mei van dit jaar. De sessie werd geleid door minister Krishnakoemarie Mathoera van Defensie die waarnam voor haar collega van Bibis Albert Ramdin. De eerste sessie vond plaats in januari dit jaar.
Tijdens de bijeenkomst gaven verkiezingsactoren, onder wie minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (Biza), voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), vertegenwoordigers van het ministerie van Defensie, het Korps Politie Suriname (KPS) en het Centraal Hoofd Stembureau (CHS), presentaties over de voortgang van het verkiezingsproces.ADVERTISEMENT
Wij zijn toegewijd aan eerlijke en transparante verkiezingen en zetten ons in voor de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheidKrishnakoemarie Mathoera
Minister Mathoera benadrukte het belang van een transparant en eerlijk verkiezingsproces. “Dit proces is in voortdurende ontwikkeling binnen de vastgestelde kaders en procedures. Het is van groot belang om het diplomatiek korps en de internationale organisaties tijdig van actuele informatie te voorzien. Wij zijn toegewijd aan eerlijke en transparante verkiezingen en zetten ons in voor de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheid”, liet Mathoera weten.
Informatie essentieel
Verder legde de minister uit dat het informeren van de buitenlandse actoren essentieel is, omdat zij niet alleen belangrijke partners zijn, maar ook inzicht moeten krijgen in de organisatie van de verkiezingen. “Het biedt hen de mogelijkheid om vragen te stellen en direct antwoorden te krijgen, zodat zij zelf een objectieve conclusie kunnen trekken. Bovendien kunnen zij, indien gewenst, verkiezingswaarnemers sturen.”
Tijdens de sessie werd ook ingegaan op het verkiezingsproces, de huidige status en de vervolgstappen. Minister Mathoera onderstreepte dat transparantie en inclusiviteit vooropstaan. “Wanneer een gebeurtenis van deze omvang plaatsvindt en raakt aan fundamentele waarden zoals integriteit, willen wij laten zien dat we niemand uitsluiten. Het Corps Diplomatique en de internationale organisaties krijgen alle mogelijkheden om te observeren en geïnformeerd te worden”, zegde minister Mathoera toe.
Waardering
Ambassadeur Nicolas de Lacoste, decaan van de ambassadeurs, sprak zijn waardering uit voor de informatiesessies. “Deze bijeenkomsten zijn bijzonder nuttig, vooral vanwege de technische aspecten. Iedereen begrijpt hoe complex en uitdagend het is om verkiezingen te organiseren. Wij waarderen deze informatiemomenten enorm.”
- Sheinbaum: “Verkiezingen voor rechterlijke macht maken Mexi…..
- Jolanda Eugenie Meijer-Hanenberg (66) Amsterdam 17-3-2025..
- August Hans Ricardo de Randamie (74) Rotterdam 16-3-2025..
- Zakat, hoe en waarom..
- Zonne-energie voor Boven Suriname..
- Recidivist Wap opnieuw veroordeeld voor woninginbraak..
- Anton de Kom-tentoonstelling feestelijk geopend in Openluch…..
- Brunswijk haalt fel uit naar de NDP: ‘Mi pur’ y…..
- Brunswijk: ABOP komt als winnaar uit de bus..
- Basketballer Fräser bij rentree: ‘Lekker gevoel om weer op …..
- Zaak PVP tegen CHS en president pas onherroepelijk na mogel…..
- Partijcongres HVB keurt NDP-kandidaten Noersalim en Sapoen …..
- SVJ: Wissen van beeldmateriaal journalist is schending pers…..
- BLTO roept leden op vandaag massaal thuis te blijven..
- Dienstwapen politieagent gestolen bij woninginbraak..
- Column: Borrelpraat no. 864..
- SVJ veroordeelt intimidatie en bedreiging journalist door A…..
- Water en Vuur Festival: Educatie en bewustwording klimaatve…..
- SVJ veroordeelt aanval op persvrijheid na ABOP-congres..
- Hoofdredacteur SR Herald doet aangifte tegen DNVer..
- SVJ keurt initimidatie journalist ten strengste af..