PARAMARIBO — Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (Bibis) heeft een tweede informatiesessie georganiseerd voor het Corps Diplomatique en vertegenwoordigers van internationale organisaties in Suriname. Deze sessie ging over de stand van zaken met betrekking tot de voorbereidingen van de Surinaamse parlementsverkiezingen in mei van dit jaar. De sessie werd geleid door minister Krishnakoemarie Mathoera van Defensie die waarnam voor haar collega van Bibis Albert Ramdin. De eerste sessie vond plaats in januari dit jaar.
Tijdens de bijeenkomst gaven verkiezingsactoren, onder wie minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (Biza), voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), vertegenwoordigers van het ministerie van Defensie, het Korps Politie Suriname (KPS) en het Centraal Hoofd Stembureau (CHS), presentaties over de voortgang van het verkiezingsproces.ADVERTISEMENT
Wij zijn toegewijd aan eerlijke en transparante verkiezingen en zetten ons in voor de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheidKrishnakoemarie Mathoera
Minister Mathoera benadrukte het belang van een transparant en eerlijk verkiezingsproces. “Dit proces is in voortdurende ontwikkeling binnen de vastgestelde kaders en procedures. Het is van groot belang om het diplomatiek korps en de internationale organisaties tijdig van actuele informatie te voorzien. Wij zijn toegewijd aan eerlijke en transparante verkiezingen en zetten ons in voor de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheid”, liet Mathoera weten.
Informatie essentieel
Verder legde de minister uit dat het informeren van de buitenlandse actoren essentieel is, omdat zij niet alleen belangrijke partners zijn, maar ook inzicht moeten krijgen in de organisatie van de verkiezingen. “Het biedt hen de mogelijkheid om vragen te stellen en direct antwoorden te krijgen, zodat zij zelf een objectieve conclusie kunnen trekken. Bovendien kunnen zij, indien gewenst, verkiezingswaarnemers sturen.”
Tijdens de sessie werd ook ingegaan op het verkiezingsproces, de huidige status en de vervolgstappen. Minister Mathoera onderstreepte dat transparantie en inclusiviteit vooropstaan. “Wanneer een gebeurtenis van deze omvang plaatsvindt en raakt aan fundamentele waarden zoals integriteit, willen wij laten zien dat we niemand uitsluiten. Het Corps Diplomatique en de internationale organisaties krijgen alle mogelijkheden om te observeren en geïnformeerd te worden”, zegde minister Mathoera toe.
Waardering
Ambassadeur Nicolas de Lacoste, decaan van de ambassadeurs, sprak zijn waardering uit voor de informatiesessies. “Deze bijeenkomsten zijn bijzonder nuttig, vooral vanwege de technische aspecten. Iedereen begrijpt hoe complex en uitdagend het is om verkiezingen te organiseren. Wij waarderen deze informatiemomenten enorm.”
- Radjkoemar presenteert uidagingen van de RGD aan president..
- Leerkrachten smeken om beveiliging op scholen..
- Guyanese groentesector in de lift: Stijgende productie onda…..
- Brunswijk: ‘Nieuw kiesstelsel vraagt om kwaliteit boven pop…..
- Buien in de vroege ochtenduren..
- Indienen DNA-kandidatenlijsten niet bij alle partijen vlekk…..
- Een grote Surinamer: Albert Ramdin..
- Caribische zakenman roept Surinamers op om te ondernemen in…..
- President Santokhi: ‘RGD moet financieel zelfstandiger word…..
- VS verhoogt druk op Groenland, ook vicepresident Vance reis…..
- BLTO praat met Ori alleen in aanwezigheid van president..
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- 47-jarige man hield 10-jarig meisje schuil in zijn appartem…..
- Vier politieagenten vast na mishandeling van getuige in ber…..
- Taus: OPTSU uniek met onafhankelijke kandidaten..
- Column: En, we onthouden gezichten..
- PRO vertegenwoordigt nieuw en integer leiderschap aan de zw…..
- Beruchte verkrachter overweegt naar Suriname te verhuizen..
- Boze leerkrachten AMS: “Minister Ori is geen vader voor ons…..
- Samenwerking onderwijs en bedrijfsleven cruciaal voor oplos…..
- Vishnudatt VLS: Veel kandidaten geïnteresseerd in materiële…..