De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving heeft op 11 augustus een constructief overleg gevoerd met directeur Rakesh Gajadhar Sukul en het adviseursteam van minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid. Tijdens het gesprek stond de voortgang van wetgeving in de gezondheidszorg centraal.
De commissie presenteerde onder meer de stand van zaken rond de Wet Beroepen Individuele Gezondheidszorg (BIG), aangepast aan de Surinaamse context. Deze wet is bedoeld om de kwaliteit van de zorgverlening te bewaken en om zorgvragers te beschermen tegen onzorgvuldig handelen. Het ministerie zal toezien op de naleving, zodat Suriname voldoet aan de internationale verdragen waaraan het zich heeft verbonden.
Ook werd gesproken over de voorbereidingen voor de huisartsgeneeskundeopleiding aan de Faculteit der Medische Wetenschappen (FMeW). De partijen kwamen overeen om vervolgstappen te zetten voor de implementatie van de nieuwe wetgeving. Dit moet leiden tot betere regulering van de sector en verdere professionalisering van de zorg.
De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving bestaat uit Louise Akrum-Jong A Kiem (FMeW), Maltie Mohan-Algoe (FMeW), Jenny Karmin (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Raghni Ramdien (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Muriel Poepon (AdeKUS) en Ervinsa Santokhi-Karijadrana (MinJuspol).
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..
- Bond SBB in actie: ‘Er wordt niet naar ons geluisterd’..