De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving heeft op 11 augustus een constructief overleg gevoerd met directeur Rakesh Gajadhar Sukul en het adviseursteam van minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid. Tijdens het gesprek stond de voortgang van wetgeving in de gezondheidszorg centraal.
De commissie presenteerde onder meer de stand van zaken rond de Wet Beroepen Individuele Gezondheidszorg (BIG), aangepast aan de Surinaamse context. Deze wet is bedoeld om de kwaliteit van de zorgverlening te bewaken en om zorgvragers te beschermen tegen onzorgvuldig handelen. Het ministerie zal toezien op de naleving, zodat Suriname voldoet aan de internationale verdragen waaraan het zich heeft verbonden.
Ook werd gesproken over de voorbereidingen voor de huisartsgeneeskundeopleiding aan de Faculteit der Medische Wetenschappen (FMeW). De partijen kwamen overeen om vervolgstappen te zetten voor de implementatie van de nieuwe wetgeving. Dit moet leiden tot betere regulering van de sector en verdere professionalisering van de zorg.
De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving bestaat uit Louise Akrum-Jong A Kiem (FMeW), Maltie Mohan-Algoe (FMeW), Jenny Karmin (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Raghni Ramdien (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Muriel Poepon (AdeKUS) en Ervinsa Santokhi-Karijadrana (MinJuspol).
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..
- (Pienke) Edmé Johanna Schubert (73) Den Haag 8-8-2025..
- CASAS-directeur: ‘duidelijk luchtvaartbeleid nodig’..
- Dankbetuiging aan de heer Isaacs..
- MAS beloont best geslaagden Marowijne met laptops en Mariti…..
- Ex-korpschef Isaacs: ‘Functie van korpschef lijkt speelbal …..
- Met stakeholders beleid ontwikkelen voor gezondheidszorg, z…..
- Man aangehouden door RBTP.
- Simons: “27 voertuigen teruggehaald bij oud-president Santo…..
- Bij bezoek Landveld aan NVB: Busvergunningen worden voorlop…..