Politicus Carl Breeveld uit stevige kritiek op de manier waarop de nieuwe coalitie tot stand is gekomen. In een interview met Suriname suriname zegt hij weinig enthousiasme te voelen over het formatieproces, dat volgens hem belangrijke democratische stappen overslaat.
“Wat vooral ontbreekt, is een informateur – iemand die op onafhankelijke wijze met alle partijen spreekt, de mogelijkheden verkent en bemiddelt richting een stabiele regeringsvorming,” stelt Breeveld.
Hij wijst erop dat momenteel de partij met de meeste zetels automatisch de rol van informateur op zich neemt, zonder bredere afstemming. “Er zijn links en rechts partijen benaderd om een coalitie te smeden, enkel met als doel om een president te kiezen zonder dyugu dyugu,” aldus Breeveld, verwijzend naar politieke onrust of gerommel.
Volgens hem ligt een logische coalitie voor de hand als men naar de verkiezingsuitslag kijkt: de NDP behaalde 18 zetels en de VHP 17. “Een informateur had dat moeten onderzoeken en gesprekken moeten voeren om álle opties te verkennen. Nu is er niet eens sprake geweest van een verkenningsfase,” zegt hij.
Daarnaast stoort Breeveld zich aan het feit dat sommige partijen vooraf al uitspraken deden over met wie ze wel of niet wilden samenwerken. “Dat past niet in een gezonde democratie. In een goed functionerende democratie hoort een informateur met alle partijen te spreken vóórdat er knopen worden doorgehakt.”
Hij besluit met de constatering dat het jammer is dat deze essentiële fase van het formatieproces volledig is overgeslagen.
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..
- Nemen of niet..
- SEOGS 2025 markeert kantelpunt in Surinames energietoekomst..
- Projectleider Jorrit Beerens: ‘Een coach is nooit uitgeleer…..
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..