Politicus Carl Breeveld uit stevige kritiek op de manier waarop de nieuwe coalitie tot stand is gekomen. In een interview met Suriname suriname zegt hij weinig enthousiasme te voelen over het formatieproces, dat volgens hem belangrijke democratische stappen overslaat.
“Wat vooral ontbreekt, is een informateur – iemand die op onafhankelijke wijze met alle partijen spreekt, de mogelijkheden verkent en bemiddelt richting een stabiele regeringsvorming,” stelt Breeveld.
Hij wijst erop dat momenteel de partij met de meeste zetels automatisch de rol van informateur op zich neemt, zonder bredere afstemming. “Er zijn links en rechts partijen benaderd om een coalitie te smeden, enkel met als doel om een president te kiezen zonder dyugu dyugu,” aldus Breeveld, verwijzend naar politieke onrust of gerommel.
Volgens hem ligt een logische coalitie voor de hand als men naar de verkiezingsuitslag kijkt: de NDP behaalde 18 zetels en de VHP 17. “Een informateur had dat moeten onderzoeken en gesprekken moeten voeren om álle opties te verkennen. Nu is er niet eens sprake geweest van een verkenningsfase,” zegt hij.
Daarnaast stoort Breeveld zich aan het feit dat sommige partijen vooraf al uitspraken deden over met wie ze wel of niet wilden samenwerken. “Dat past niet in een gezonde democratie. In een goed functionerende democratie hoort een informateur met alle partijen te spreken vóórdat er knopen worden doorgehakt.”
Hij besluit met de constatering dat het jammer is dat deze essentiële fase van het formatieproces volledig is overgeslagen.
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..