DOE-politicus Carl Breeveld laat zich niet uit het veld slaan door het uitblijven van een zetel in De Nationale Assemblee (DNA). In gesprek met Suriname suriname geeft Breeveld aan dat zijn maatschappelijke betrokkenheid onveranderd blijft. “Ik blijf actief voor het welzijn van land en volk,” zegt de voormalige parlementariër.
Bij de afgelopen verkiezingen haalde Breeveld ruim 500 stemmen, onvoldoende voor een zetel. Desondanks blijft hij op verschillende vlakken actief. Zo vervult hij nog steeds zijn rol als voorzitter van het departement Onderwijs binnen de Evangelische Broedergemeente in Suriname (EBGS) en is hij betrokken bij de mannenorganisatie Man mit Man. “Mijn inzet stopt niet bij verkiezingsuitslagen. Ik blijf adviseren en motiveren waar mogelijk,” zegt hij overtuigd.
Zorgen om financiële instabiliteitBreeveld uit zijn zorgen over de economische situatie in Suriname. Volgens hem is de wisselkoers opnieuw instabiel geworden, vooral rond de verkiezingsperiode. Hij benadrukt dat dit een ernstige uitdaging vormt voor de nieuwe regering. “Het is hoog tijd voor een consistent beleid. De koers moet niet dagelijks een verrassing zijn,” stelt hij.
Daarnaast doet hij een beroep op de samenleving zelf. “Als bevolking moeten we meer produceren. Alleen zo kunnen we de waarde van onze munteenheid versterken,” meent Breeveld. Hij hekelt het feit dat Suriname structureel te weinig produceert en dat politieke discussies vaak belangrijker lijken dan daadkrachtig beleid.
Kritiek op politieke voorkeurenOok het stemgedrag van de kiezer komt aan bod. Breeveld stelt dat het politieke landschap gekenmerkt blijft door oude machtsstructuren. “De meeste mensen blijven kiezen voor traditionele partijen als VHP en NDP. Vernieuwing krijgt nauwelijks kans,” aldus de politicus.
Volgens hem speelt polarisatie hierbij een grote rol. Veel kiezers zouden liever kiezen tegen een bepaalde partij dan vóór een partij waarin zij echt geloven. “Dat is een zorgwekkende trend en funest voor onze democratische ontwikkeling,” merkt hij op.
Breeveld sluit af met een kritische noot over het lage opkomstpercentage. “De groep die thuisblijft, spreekt boekdelen. Er is sprake van wantrouwen in het politieke systeem. Dat moeten we serieus nemen,” stelt Breeveld in verband met het lage opkomstpercentage.
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..