InleidingDe Belastingdienst heeft in de eerste zeven maanden van 2025 aanzienlijk meer btw-inkomsten binnengehaald dan begroot. Dit blijkt uit recente cijfers die laten zien dat zowel binnenlandse heffingen als importgerelateerde btw-inkomsten sterk zijn gestegen.
Sterke groei in opbrengstenVan januari tot en met juli 2025 werd in totaal ruim US$ 4,73 miljard aan netto btw-inkomsten gerealiseerd, waar de projectie voor deze periode op US$ 4,08 miljard lag. Dit betekent een overschrijding van 16 procent. Vooral in april en mei waren de inkomsten uitzonderlijk hoog, met respectievelijk 124% en 132% van de maandprognose.
Verklaring voor het overschotDe stijging is te danken aan zowel hogere binnenlandse consumptie als toegenomen importen. Zo lag de binnenlandse heffing in mei op ruim US$ 344 miljoen, terwijl de import-btw opliep tot meer dan US$ 460 miljoen. Ook in andere maanden bleven de cijfers structureel boven de verwachting.
Gevolgen voor overheidsfinanciënHet hogere btw-resultaat biedt de overheid extra financiële ruimte, bijvoorbeeld voor schuldaflossing of investeringen in infrastructuur en sociale programma’s. Wel blijft het belangrijk te letten op duurzame inkomstenbronnen, omdat een deel van de extra opbrengsten samenhangt met incidentele factoren zoals hoge importwaarden en prijsontwikkelingen,
DataDownloaden
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..