InleidingDe Belastingdienst heeft in de eerste zeven maanden van 2025 aanzienlijk meer btw-inkomsten binnengehaald dan begroot. Dit blijkt uit recente cijfers die laten zien dat zowel binnenlandse heffingen als importgerelateerde btw-inkomsten sterk zijn gestegen.
Sterke groei in opbrengstenVan januari tot en met juli 2025 werd in totaal ruim US$ 4,73 miljard aan netto btw-inkomsten gerealiseerd, waar de projectie voor deze periode op US$ 4,08 miljard lag. Dit betekent een overschrijding van 16 procent. Vooral in april en mei waren de inkomsten uitzonderlijk hoog, met respectievelijk 124% en 132% van de maandprognose.
Verklaring voor het overschotDe stijging is te danken aan zowel hogere binnenlandse consumptie als toegenomen importen. Zo lag de binnenlandse heffing in mei op ruim US$ 344 miljoen, terwijl de import-btw opliep tot meer dan US$ 460 miljoen. Ook in andere maanden bleven de cijfers structureel boven de verwachting.
Gevolgen voor overheidsfinanciënHet hogere btw-resultaat biedt de overheid extra financiële ruimte, bijvoorbeeld voor schuldaflossing of investeringen in infrastructuur en sociale programma’s. Wel blijft het belangrijk te letten op duurzame inkomstenbronnen, omdat een deel van de extra opbrengsten samenhangt met incidentele factoren zoals hoge importwaarden en prijsontwikkelingen,
DataDownloaden
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..
- TCT moet gebouw Jaggernath Lachmonstraat ontruimen door eno…..