Het Bureau Rechten van het Kind (BRvK) heeft een oproep gedaan aan de samenleving naar aanleiding van een video die momenteel via sociale media circuleert, waarin een jonge persoon om het leven is gekomen. Volgens het BRvK gaat het om een ingrijpend en tragisch incident dat diepe impact heeft op de nabestaanden en de bredere gemeenschap.
Het bureau doet een dringend beroep op iedereen om de video niet te bekijken, niet te delen en deze te verwijderen als men deze in bezit heeft. “Het verspreiden van deze beelden schaadt de privacy en waardigheid van het kind en diens familie, bemoeilijkt het rouwproces en kan bovendien andere jongeren beïnvloeden of aanzetten tot gevaarlijk gedrag”, aldus het BRvK.
Suriname is sinds 1993 partij bij het Verdrag inzake de Rechten van het Kind, dat kinderen beschermt tegen schadelijke publiciteit en hun recht op privacy, veiligheid en een beschermde omgeving waarborgt. Het delen van de video is in strijd met deze rechten, benadrukt het bureau.
Het BRvK roept de samenleving verder op om met respect en medeleven over de gebeurtenis te spreken en geen roddels of sensatie te verspreiden. Jongeren die behoefte hebben aan ondersteuning, kunnen contact opnemen met de Kinder en Jongeren Telefoon (KJT) via 123, een gratis en anonieme hulplijn die 24 uur per dag bereikbaar is. Ook de Maatschappelijke Dienst, het Psychiatrisch Centrum Suriname, professionele hulpverleners, leerkrachten en geestelijke leiders staan klaar voor hulp en advies.
Het bureau benadrukt dat het beschermen van kinderen en jongeren een gezamenlijke verantwoordelijkheid is en roept iedereen op om alert te zijn op veranderingen in gedrag bij jongeren. “Het kan een leven redden als signalen serieus en op tijd worden gezien en bespreekbaar worden gemaakt,” aldus het BRvK.
The post BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet delen’ ..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..