Het Bureau Rechten van het Kind (BRvK) heeft een oproep gedaan aan de samenleving naar aanleiding van een video die momenteel via sociale media circuleert, waarin een jonge persoon om het leven is gekomen. Volgens het BRvK gaat het om een ingrijpend en tragisch incident dat diepe impact heeft op de nabestaanden en de bredere gemeenschap.
Het bureau doet een dringend beroep op iedereen om de video niet te bekijken, niet te delen en deze te verwijderen als men deze in bezit heeft. “Het verspreiden van deze beelden schaadt de privacy en waardigheid van het kind en diens familie, bemoeilijkt het rouwproces en kan bovendien andere jongeren beïnvloeden of aanzetten tot gevaarlijk gedrag”, aldus het BRvK.
Suriname is sinds 1993 partij bij het Verdrag inzake de Rechten van het Kind, dat kinderen beschermt tegen schadelijke publiciteit en hun recht op privacy, veiligheid en een beschermde omgeving waarborgt. Het delen van de video is in strijd met deze rechten, benadrukt het bureau.
Het BRvK roept de samenleving verder op om met respect en medeleven over de gebeurtenis te spreken en geen roddels of sensatie te verspreiden. Jongeren die behoefte hebben aan ondersteuning, kunnen contact opnemen met de Kinder en Jongeren Telefoon (KJT) via 123, een gratis en anonieme hulplijn die 24 uur per dag bereikbaar is. Ook de Maatschappelijke Dienst, het Psychiatrisch Centrum Suriname, professionele hulpverleners, leerkrachten en geestelijke leiders staan klaar voor hulp en advies.
Het bureau benadrukt dat het beschermen van kinderen en jongeren een gezamenlijke verantwoordelijkheid is en roept iedereen op om alert te zijn op veranderingen in gedrag bij jongeren. “Het kan een leven redden als signalen serieus en op tijd worden gezien en bespreekbaar worden gemaakt,” aldus het BRvK.
The post BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet delen’ ..
- Universitaire studentenhuisvesting kampt met langdurige int…..
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..
- Hoofdinspecteur en onderinspecteur politie opgesloten op ve…..
- Adhin: “Nog geen duidelijkheid over beëdiging Santokhi als …..
- Rudi Carl Kross..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….