door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Terwijl De Nationale Assemblee momenteel vergadert over de geloofsbrieven van de gekozen leden, benadrukt Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk dat hij juridisch nog altijd vicepresident is. De buitengewone openbare vergadering wordt ook bijgewoond door president Chandrikapersad Santokhi.
Brunswijk, die eerder op de dag de eed aflegde als volksvertegenwoordiger, stelt dat de formele toelating pas plaatsvindt nadat de geloofsbrieven zijn onderzocht. “De Grondwet zegt duidelijk: ‘je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen’”, aldus Brunswijk. “Er is ook een artikel dat stelt dat twee functies in strijd kunnen zijn, maar dat gaan we nog zien.” De politicus zegt dat hij zijn functie niet heeft opgegeven. “Het vicepresidentschap eindigt pas bij de overdracht.”
“Je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen”Ronnie Brunswijk
‘Onder voorbehoud’
Over het eerder ‘onder voorbehoud’ tekenen van het regeerakkoord met de NDP, NPS, Pertjajah Luhur, BEP en A20, was de Abop-voorzitter duidelijk. “Mensen maken er een poeha van, maar ik ben een leider. Ik heb vijf uren in de bespreking gezeten en ik kreeg geen ruimte om alles rustig door te nemen. Daarom heb ik het regeerakkoord onder voorbehoud getekend. Het is geen protest, maar een belangrijk document moet je zorgvuldig bekijken.”
Brunswijk houdt de deur open voor verdere besprekingen. “Nu hebben we De Nationale Assemblee. Als deze fase voorbij is, praten we weer verder. In de politiek moet je altijd de situatie goed inschatten.”
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..
- President Santokhi opent vijfde SEOGS..
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten in supermarkten..
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry..
- Fête de la Musique: uitbundige uiting van entertainment..
- Dikan: “Het landelijke evenredigheidsstelsel heeft ons geen…..
- Man maakt zich schuldig aan valsheid in muntspeciën en munt…..
- Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor..