door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Terwijl De Nationale Assemblee momenteel vergadert over de geloofsbrieven van de gekozen leden, benadrukt Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk dat hij juridisch nog altijd vicepresident is. De buitengewone openbare vergadering wordt ook bijgewoond door president Chandrikapersad Santokhi.
Brunswijk, die eerder op de dag de eed aflegde als volksvertegenwoordiger, stelt dat de formele toelating pas plaatsvindt nadat de geloofsbrieven zijn onderzocht. “De Grondwet zegt duidelijk: ‘je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen’”, aldus Brunswijk. “Er is ook een artikel dat stelt dat twee functies in strijd kunnen zijn, maar dat gaan we nog zien.” De politicus zegt dat hij zijn functie niet heeft opgegeven. “Het vicepresidentschap eindigt pas bij de overdracht.”
“Je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen”Ronnie Brunswijk
‘Onder voorbehoud’
Over het eerder ‘onder voorbehoud’ tekenen van het regeerakkoord met de NDP, NPS, Pertjajah Luhur, BEP en A20, was de Abop-voorzitter duidelijk. “Mensen maken er een poeha van, maar ik ben een leider. Ik heb vijf uren in de bespreking gezeten en ik kreeg geen ruimte om alles rustig door te nemen. Daarom heb ik het regeerakkoord onder voorbehoud getekend. Het is geen protest, maar een belangrijk document moet je zorgvuldig bekijken.”
Brunswijk houdt de deur open voor verdere besprekingen. “Nu hebben we De Nationale Assemblee. Als deze fase voorbij is, praten we weer verder. In de politiek moet je altijd de situatie goed inschatten.”
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..
- Arrestaties bij verboden Pride-mars in Istanbul, hoge opkom…..
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vr…..
- Verdachten in verzekering gesteld wegens bedreiging en vern…..
- John Armand Leming (71) Arnhem 24-6-2025..
- Rollings Fariek (25) Paramaribo suriname 27-6-2025..
- Ondernemingen Cohort 4 SURGE-programma volgen MEL-workshop..
- Dodelijk verkeersongeval met pick-up in Wageningen..
- Santokhi stelt toetreding tot DNA uit: “Voorkomen van stuur…..
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld..
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige ve…..
- DNA-voorzitter Adhin: “ons volk heeft oplossing nodig, geen…..
- In verkrachtingszaak: Advocaat Algoe pleit voor vrijspraak …..
- Adhin wil daadkrachtig parlement: “Elke leiding drukte haar…..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..