door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Terwijl De Nationale Assemblee momenteel vergadert over de geloofsbrieven van de gekozen leden, benadrukt Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk dat hij juridisch nog altijd vicepresident is. De buitengewone openbare vergadering wordt ook bijgewoond door president Chandrikapersad Santokhi.
Brunswijk, die eerder op de dag de eed aflegde als volksvertegenwoordiger, stelt dat de formele toelating pas plaatsvindt nadat de geloofsbrieven zijn onderzocht. “De Grondwet zegt duidelijk: ‘je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen’”, aldus Brunswijk. “Er is ook een artikel dat stelt dat twee functies in strijd kunnen zijn, maar dat gaan we nog zien.” De politicus zegt dat hij zijn functie niet heeft opgegeven. “Het vicepresidentschap eindigt pas bij de overdracht.”
“Je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen”Ronnie Brunswijk
‘Onder voorbehoud’
Over het eerder ‘onder voorbehoud’ tekenen van het regeerakkoord met de NDP, NPS, Pertjajah Luhur, BEP en A20, was de Abop-voorzitter duidelijk. “Mensen maken er een poeha van, maar ik ben een leider. Ik heb vijf uren in de bespreking gezeten en ik kreeg geen ruimte om alles rustig door te nemen. Daarom heb ik het regeerakkoord onder voorbehoud getekend. Het is geen protest, maar een belangrijk document moet je zorgvuldig bekijken.”
Brunswijk houdt de deur open voor verdere besprekingen. “Nu hebben we De Nationale Assemblee. Als deze fase voorbij is, praten we weer verder. In de politiek moet je altijd de situatie goed inschatten.”
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..