door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Terwijl De Nationale Assemblee momenteel vergadert over de geloofsbrieven van de gekozen leden, benadrukt Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk dat hij juridisch nog altijd vicepresident is. De buitengewone openbare vergadering wordt ook bijgewoond door president Chandrikapersad Santokhi.
Brunswijk, die eerder op de dag de eed aflegde als volksvertegenwoordiger, stelt dat de formele toelating pas plaatsvindt nadat de geloofsbrieven zijn onderzocht. “De Grondwet zegt duidelijk: ‘je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen’”, aldus Brunswijk. “Er is ook een artikel dat stelt dat twee functies in strijd kunnen zijn, maar dat gaan we nog zien.” De politicus zegt dat hij zijn functie niet heeft opgegeven. “Het vicepresidentschap eindigt pas bij de overdracht.”
“Je blijft vicepresident totdat er een andere is gekozen”Ronnie Brunswijk
‘Onder voorbehoud’
Over het eerder ‘onder voorbehoud’ tekenen van het regeerakkoord met de NDP, NPS, Pertjajah Luhur, BEP en A20, was de Abop-voorzitter duidelijk. “Mensen maken er een poeha van, maar ik ben een leider. Ik heb vijf uren in de bespreking gezeten en ik kreeg geen ruimte om alles rustig door te nemen. Daarom heb ik het regeerakkoord onder voorbehoud getekend. Het is geen protest, maar een belangrijk document moet je zorgvuldig bekijken.”
Brunswijk houdt de deur open voor verdere besprekingen. “Nu hebben we De Nationale Assemblee. Als deze fase voorbij is, praten we weer verder. In de politiek moet je altijd de situatie goed inschatten.”
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom panie…..
- Yellow Birds-coach Gallant: ‘We hebben een titel te verdedi…..
- SAO zet aanloop naar viering 45-jarig bestaan..
- Twee verdachten beroving te Santigron in de kraag gevat..
- Column: Borrelpraat no. 877..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluite…..
- Twee verdachten aangehouden ter zake beroving te Santigron..
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..