Voormalig minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, stelt dat president Chan Santokhi een politiek spel speelt met het rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). In het actualiteitenprogramma ABC Actueel zegt Somohardjo dat het besluit van de president om het rapport door te geleiden naar de procureur-generaal (pg), voortkomt uit rancune en bedoeld is om de formatie van de nieuwe regering te beïnvloeden.
Somohardjo had vorig jaar zijn ontslag aangeboden aan president Santokhi. Als reden gaf hij de verstoorde werkrelatie met vicepresident Ronnie Brunswijk, die volgens hem niet bevorderlijk was voor het landsbestuur. “Ik heb bewust gekozen om terug te treden in het belang van het land,” zei de politicus destijds.
“Niets te verbergen”Tijdens zijn interview benadrukte Somohardjo dat hij altijd voor transparantie heeft gestaan. Hij gaf aan dat hij zelf de president had gevraagd om het eindrapport van het CLAD-onderzoek openbaar te maken, zodat de samenleving kon oordelen. “Ik doe niets dat het daglicht niet kan verdragen,” verklaarde hij.
Het rapport, waarin vermeende onregelmatigheden op het ministerie van Binnenlandse Zaken aan de orde komen, is echter nooit gepubliceerd. In plaats daarvan heeft president Santokhi het rechtstreeks doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.
Politieke motievenVolgens Somohardjo is deze stap ingegeven door politieke motieven. “Het is een bewuste zet om mij te beschadigen en invloed uit te oefenen op de nieuwe regering,” aldus de PL-topman. Hij suggereert dat de president handelt uit wrok, nu hij zelf het veld moet ruimen.
- Slechts 34% direct geslaagden op de Algemene Middelbare Sch…..
- Mirjam Georges-Aboikoni: ‘Ondernemen is durven, dóórzetten …..
- Kavita Jiawan eerste mastergeschiedenis afgestudeerde aan F…..
- Robinhood vecht terug na bittere nederlaag..
- President en ministers voeren overleg met president-elect e…..
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkvee…..
- Pre-generale in verband met inauguratie President en Vice-p…..
- Regen..
- VHP-Nederland presenteert evaluatierapport verkiezingen aan…..
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!..
- Regeerteam weinig hoopgevend..
- Kosten inauguratie president en vicepresident geraamd op SR…..
- Nieuwe bestuursleden voor Stichting Nola Hatterman Huis Bro…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten..
- Kantoor MI-Glis vandaag open voor intern werk, niet voor pu…..
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit..
- Zonder vrouwen aan de top blijft Suriname achter: kabinetsk…..
- Studietoelage wordt komende week uitbetaald..
- Suriname werkt aan de aanpak van Niet-overdraagbare aandoen…..
- Kabinet-President: Inventarisatie en overdracht IFL verlope…..
- Krokodillenschok: Maleisische vrouw vangt 3 meter lang bees…..