Voormalig minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, stelt dat president Chan Santokhi een politiek spel speelt met het rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). In het actualiteitenprogramma ABC Actueel zegt Somohardjo dat het besluit van de president om het rapport door te geleiden naar de procureur-generaal (pg), voortkomt uit rancune en bedoeld is om de formatie van de nieuwe regering te beïnvloeden.
Somohardjo had vorig jaar zijn ontslag aangeboden aan president Santokhi. Als reden gaf hij de verstoorde werkrelatie met vicepresident Ronnie Brunswijk, die volgens hem niet bevorderlijk was voor het landsbestuur. “Ik heb bewust gekozen om terug te treden in het belang van het land,” zei de politicus destijds.
“Niets te verbergen”Tijdens zijn interview benadrukte Somohardjo dat hij altijd voor transparantie heeft gestaan. Hij gaf aan dat hij zelf de president had gevraagd om het eindrapport van het CLAD-onderzoek openbaar te maken, zodat de samenleving kon oordelen. “Ik doe niets dat het daglicht niet kan verdragen,” verklaarde hij.
Het rapport, waarin vermeende onregelmatigheden op het ministerie van Binnenlandse Zaken aan de orde komen, is echter nooit gepubliceerd. In plaats daarvan heeft president Santokhi het rechtstreeks doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.
Politieke motievenVolgens Somohardjo is deze stap ingegeven door politieke motieven. “Het is een bewuste zet om mij te beschadigen en invloed uit te oefenen op de nieuwe regering,” aldus de PL-topman. Hij suggereert dat de president handelt uit wrok, nu hij zelf het veld moet ruimen.
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol..
- Ivan Fernald zegt lidmaatschap NPS op..
- Krin..
- BREAKING – Ivan Fernald weg bij NPS..
- “Evaluatie verkiezingen; planning richting 2030 noodzakelij…..
- ‘Kritiek op kandidaat-ministers prematuur’; Panka vraagt om…..
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesl…..
- Suriname met vijf leerlingen naar internationale natuurkund…..
- IMF wil relatie met Suriname onder Simons voortzetten..
- Regering-Simons rond: 17 ministers en één onderminister voo…..
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder preside…..
- President Xi feliciteert Jennifer Simons met presidentschap..
- Volksgezondheid werkt met Paho aan nationaal actieplan niet…..
- Chinese president Xi feliciteert Simons met verkiezing tot …..
- Dansen met olifanten..
- SAO neemt afscheid van minister Mac Andrew..
- DNA legt laatste hand aan Anthony Nesty Sporthal voor inaug…..
- Directeur Havo 4: “Slechtste resultaat in vijf jaar”..
- Gemengde reacties op voordracht Misiekaba voor Volksgezondh…..
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sec…..
- Suriname voor de derde keer voorzitter van CPSCC..