Joël Martinus, beter bekend als “Bordo”, is vandaag, vrijdag 27 juni onder politiebewaking aangekomen op de luchthaven Roissy Charles de Gaulle in Parijs, na uitlevering door Brazilië. Zijn overbrenging aan de Franse autoriteiten volgt op een arrestatie in mei 2024 door de Braziliaanse politie, op verzoek van Interpol. Dat meldt het Franse medium France-Guyane.fr.
Martinus was meer dan een jaar op de vlucht en werd bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens mensenhandel. Na aankomst in Frankrijk zal hij zijn straf moeten uitzitten, maar ook worden verhoord over mogelijke betrokkenheid bij andere criminele activiteiten. Volgens France-Guyane.fr bestaat er internationale interesse in de zaak: ook justitiële diensten in Nederland en de Verenigde Staten zouden vragen willen stellen aan de verdachte.
Martinus was eerder in opspraak gekomen in Frankrijk nadat in 2017 een jonge drugskoerier overleed aan een overdosis aan boord van een Air France-vlucht van Cayenne naar Parijs. Op sociale media maakte hij destijds denigrerende opmerkingen over de luchtvaartmaatschappij, die volgens hem ‘zijn muilezels’ vervoerde. Ironisch genoeg werd hij nu zelf via een Air France-vlucht aan Frankrijk overgedragen.
De voormalige artiest en flamboyante figuur op sociale media zou, inmiddels vrezen voor represailles vanuit criminele netwerken als gevolg van mogelijke verklaringen die hij zou kunnen afleggen tegenover de Franse politie. Justitiële bronnen verwachten dat zijn getuigenis verstrekkende gevolgen kan hebben voor het onderzoek naar georganiseerde misdaad en corruptie in Frans-Guyana, Suriname en daarbuiten.
Indien Martinus zijn straf volledig uitzit in Frankrijk, kan Suriname vervolgens zijn uitlevering aanvragen in verband met een moordzaak waarin hij in eigen land wordt verdacht. Daarmee zou hij geconfronteerd worden met een nieuw juridisch traject.
De uitlevering aan Frankrijk valt samen met een periode van verhoogde politieke spanning in Suriname. Het is niet uitgesloten dat verklaringen van Martinus ook op het nationale toneel de gemoederen zullen bezighouden.
The post BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arrestatie in Brazilië ..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..