Joël Martinus, beter bekend als “Bordo”, is vandaag, vrijdag 27 juni onder politiebewaking aangekomen op de luchthaven Roissy Charles de Gaulle in Parijs, na uitlevering door Brazilië. Zijn overbrenging aan de Franse autoriteiten volgt op een arrestatie in mei 2024 door de Braziliaanse politie, op verzoek van Interpol. Dat meldt het Franse medium France-Guyane.fr.
Martinus was meer dan een jaar op de vlucht en werd bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens mensenhandel. Na aankomst in Frankrijk zal hij zijn straf moeten uitzitten, maar ook worden verhoord over mogelijke betrokkenheid bij andere criminele activiteiten. Volgens France-Guyane.fr bestaat er internationale interesse in de zaak: ook justitiële diensten in Nederland en de Verenigde Staten zouden vragen willen stellen aan de verdachte.
Martinus was eerder in opspraak gekomen in Frankrijk nadat in 2017 een jonge drugskoerier overleed aan een overdosis aan boord van een Air France-vlucht van Cayenne naar Parijs. Op sociale media maakte hij destijds denigrerende opmerkingen over de luchtvaartmaatschappij, die volgens hem ‘zijn muilezels’ vervoerde. Ironisch genoeg werd hij nu zelf via een Air France-vlucht aan Frankrijk overgedragen.
De voormalige artiest en flamboyante figuur op sociale media zou, inmiddels vrezen voor represailles vanuit criminele netwerken als gevolg van mogelijke verklaringen die hij zou kunnen afleggen tegenover de Franse politie. Justitiële bronnen verwachten dat zijn getuigenis verstrekkende gevolgen kan hebben voor het onderzoek naar georganiseerde misdaad en corruptie in Frans-Guyana, Suriname en daarbuiten.
Indien Martinus zijn straf volledig uitzit in Frankrijk, kan Suriname vervolgens zijn uitlevering aanvragen in verband met een moordzaak waarin hij in eigen land wordt verdacht. Daarmee zou hij geconfronteerd worden met een nieuw juridisch traject.
De uitlevering aan Frankrijk valt samen met een periode van verhoogde politieke spanning in Suriname. Het is niet uitgesloten dat verklaringen van Martinus ook op het nationale toneel de gemoederen zullen bezighouden.
The post BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arrestatie in Brazilië ..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- LIPPENDIENST..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..
- Vierenveertig..
- Vrouwelijk leiderschap in opmars: wat betekent een presiden…..
- ABOP op Vaderdag: “Jullie zijn het fundament van sterke gez…..
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie..
- Miracle 2 is terug met vleugje soul, scheutje liefde en nie…..