NDP-parlementariër Melvin Bouva, noemt het een strategische, ondoordachte inschattingsfout van de parlementsvoorzitter om in deze periode, een openbare vergadering, uit te schrijven. Tijdens die vergadering zou Kelvin Koniki worden toegelaten als nieuw lid van De Nationale Assemblee, maar vanwege gebrek aan quorum, ging de vergadering niet door.
“Als er geen openbare of commissievergaderingen op de agenda staan, waarom zou je dan iemand nieuw toelaten? Wat is daar op dit moment de relevantie van?”, aldus Bouva.
Hij wees erop, dat een groot deel van de zittende parlementsleden, niet zal terugkeren na de verkiezingen, wat volgens hem de lage opkomst verklaart. “In theorie zijn leden tot en met 30 juni nog actief, maar in de praktijk is dat in deze komkommerperiode, nooit het geval.’’ Volgens Bouva is de situatie het gevolg van een verkeerd politiek inzicht vanuit de leiding van het parlement. “De voorzitter mag dan wel boos zijn, maar er had eerst overlegd moeten worden, voordat men zomaar een vergadering plant. De verantwoordelijkheid ligt bij de leiding en daar moeten ze lering uit trekken”, aldus Bouva. Er stond ook een tweede vergadering op het programma, waarin parlementariërs vragen zouden stellen aan de regering over urgente kwesties. Ook deze ging niet door. “De NDP was wél aanwezig om over die brandende zaken te praten, maar de voorzitter heeft uit frustratie de vergadering afgeblazen”, aldus Bouva.
The post Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzitter’ ..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..