Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken en Internationale Samenwerking (BIS) heeft zich fel uitgesproken over diplomatieke handelingen die plaatsvinden zonder afstemming met de regering. Voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM) liet Bouva weten zich ernstig te storen aan recente activiteiten op de ambassade in Nederland.
Volgens de minister is er een officiële ceremonie georganiseerd waarbij de ambassadeur werd gedecoreerd door voormalig president Chan Santokhi, zonder dat hierover overleg heeft plaatsgevonden met de huidige president. “Een dergelijke ceremonie, ruim nadat bekend is dat er een nieuwe regering aantreedt, is ongepast. Zeker met een foto van de voormalige president op de achtergrond. Dat is een diplomatieke blunder,” aldus Bouva. “Niet vanwege een politiek verschil, maar omdat het geen juist signaal is dat je vanuit een diplomatieke post aan de wereld wil afgeven.”
Kort na deze ceremonie werd opnieuw een activiteit georganiseerd, gericht op de Surinaamse diaspora. Ook hierbij waren noch de minister, noch de president vooraf geïnformeerd. De directeur van het Diaspora Instituut Suriname was evenmin op de hoogte van de activiteit. “Dit is een vergaande handeling en getuigt van een gebrek aan respect voor de diplomatieke hiërarchie,” zegt Bouva.
De minister heeft inmiddels om verantwoording gevraagd. Een officiële nota is dinsdag verzonden naar de ambassadeur, met het verzoek om binnen drie dagen te reageren. Bouva kondigde aan dat er passende maatregelen zullen volgen.
Minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu was aanwezig bij één van de omstreden activiteiten. Bouva gaf echter aan dat dit gebeurde op persoonlijke titel, omdat Brunings met vakantie was. “Hij was er niet namens de regering. Er was sprake van miscommunicatie,” aldus Bouva. De organisatie had hem later benaderd over de ontstane commotie. Desondanks blijft de ambassade eindverantwoordelijk voor het verloop van diplomatieke activiteiten.
Bouva bevestigde verder dat het proces van ambassadeursvervanging in gang is gezet. De betreffende diplomaten hebben al instructies ontvangen. Het merendeel wordt geacht zich voor 1 november aan te melden; anderen zullen later volgen. “Het is niet uitgesloten dat, op basis van recente gebeurtenissen, sommige ambassadeurs vervroegd worden teruggeroepen,” voegde hij eraan toe.
- Training serienummerrestauratie van vuurwapens van start.
- Gonesh laat het er niet bij: juridische stappen in voorbere…..
- KPS presenteert nieuwe veiligheidsaanpak..
- Robinhood-trainer geeft toe: ‘Onze situatie is nu vervelend…..
- Samenwerking districtscommissariaat Nickerie en Nationaal L….
- Shaouchkhan Abdul: ”Elk kind verdient een goede start van h….
- Nederland moet gevangene terughalen die al 41 jaar vastzit ….
- Regering zet in op versterking reële economie en belastingi…..
- Bouva hekelt diplomatieke misstappen: Surinaamse ambassade …..
- Verwarde vrouw zorgt voor opschudding in zwembad Paramaribo….
- Ex-minister Dodson aangehouden na schietincident 🚨.
- Bouva uit kritiek op Surinaamse ambassade in Nederland.
- Brazilië in de greep van criminele facties.
- Nederlandse koning mogelijk aanwezig bij 50 jaar Srefidensi..
- RvC stelt schorsing Gonesh uit tot vervanger officieel beno…..
- De prijs van een lek systeem..
- Verdachte ”Boegroe” aangehouden voor vernieling en diefstal….
- Tsang: ‘Gevaarlijkste wegen krijgen prioriteit’..
- Nieuwe RvC SLM binnen twee weken; Rusland roept op tot rust..
- Echtscheiding na 77 jaar huwelijk.
- Boer vindt fortuin van Escobar.