Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken en Internationale Samenwerking (BIS) heeft zich fel uitgesproken over diplomatieke handelingen die plaatsvinden zonder afstemming met de regering. Voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM) liet Bouva weten zich ernstig te storen aan recente activiteiten op de ambassade in Nederland.
Volgens de minister is er een officiële ceremonie georganiseerd waarbij de ambassadeur werd gedecoreerd door voormalig president Chan Santokhi, zonder dat hierover overleg heeft plaatsgevonden met de huidige president. “Een dergelijke ceremonie, ruim nadat bekend is dat er een nieuwe regering aantreedt, is ongepast. Zeker met een foto van de voormalige president op de achtergrond. Dat is een diplomatieke blunder,” aldus Bouva. “Niet vanwege een politiek verschil, maar omdat het geen juist signaal is dat je vanuit een diplomatieke post aan de wereld wil afgeven.”
Kort na deze ceremonie werd opnieuw een activiteit georganiseerd, gericht op de Surinaamse diaspora. Ook hierbij waren noch de minister, noch de president vooraf geïnformeerd. De directeur van het Diaspora Instituut Suriname was evenmin op de hoogte van de activiteit. “Dit is een vergaande handeling en getuigt van een gebrek aan respect voor de diplomatieke hiërarchie,” zegt Bouva.
De minister heeft inmiddels om verantwoording gevraagd. Een officiële nota is dinsdag verzonden naar de ambassadeur, met het verzoek om binnen drie dagen te reageren. Bouva kondigde aan dat er passende maatregelen zullen volgen.
Minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu was aanwezig bij één van de omstreden activiteiten. Bouva gaf echter aan dat dit gebeurde op persoonlijke titel, omdat Brunings met vakantie was. “Hij was er niet namens de regering. Er was sprake van miscommunicatie,” aldus Bouva. De organisatie had hem later benaderd over de ontstane commotie. Desondanks blijft de ambassade eindverantwoordelijk voor het verloop van diplomatieke activiteiten.
Bouva bevestigde verder dat het proces van ambassadeursvervanging in gang is gezet. De betreffende diplomaten hebben al instructies ontvangen. Het merendeel wordt geacht zich voor 1 november aan te melden; anderen zullen later volgen. “Het is niet uitgesloten dat, op basis van recente gebeurtenissen, sommige ambassadeurs vervroegd worden teruggeroepen,” voegde hij eraan toe.
- Al langer dan 10 jaar geen deugdelijk overzicht van uitgege…..
- Schorsing SLM-topman Gonesh tijdelijk opgeheven..
- Drempelkosten bij SEH blijven SRD 300; geen sprake van verh…..
- Hof van Justitie: dankplakkaten geen beloning maar erkennin…..
- Misiekaba: ‘Medicijnen worden weer betaalbaar en toegankeli…..
- Miljoenen zoek na uitbetaling sociale uitkeringen..
- Training ‘Change Management’ in teken duurzaam beheer visse…..
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….
- Britse landmacht wijst rekruten af wegens slechte tanden.
- Venezuela stuurt troepen naar Colombiaanse grens terwijl VS….
- Brazilië weigert Israëlische ambassadeur: diplomatieke cris….
- Schorsing Gonesh niet van de baan..
- Minister Pokie ondersteunt schooltassenproject Stichting 1 …..
- Suriname en WWF bundelen krachten tegen illegale visserij..
- Trump wil beëindiging licenties voor ABC en NBC.
- RvC SLM heft schorsing directeur Gonesh op.
- OWRO vervangt kentekenplaten dienstvoertuigen voor meer tra….
- Minister Pokie doneert 320 schooltassen aan stichting 1 voo….
- Twee hunners aangehouden door RBTP..
- RBTP arresteert twee verdachten; derde voortvluchtige meldt….
- Schorsing van SLM-directeur Gonesh opgeheven..