Rystad Energy schat dat Blok 52 in Suriname, naar schatting 500 miljoen vaten olie-equivalent aan hulpbronnen bevat. Dit blijkt uit een nieuw rapport over de potentie van het offshore blok.
Blok 52, dat zich uitstrekt over 4.749 vierkante kilometer ten noorden van de Surinaamse kust, wordt volledig beheerd door het Maleisische staatsbedrijf PETRONAS, nadat ExxonMobil zich vorig jaar terugtrok als partner. De eerste significante ontdekking in dit blok werd gedaan in 2020 met de exploratieput Sloanea-1, waarbij een gasvondst werd gemeld. PETRONAS heeft sindsdien verdere onderzoeken uitgevoerd, waaronder het boren van de evaluatieput Sloanea-2 eerder dit jaar.
In een verdere stap naar mogelijke ontwikkeling werd op 4 maart 2024 een Letter of Agreement (LoA) ondertekend met een aannemer om de gasvondst nader te onderzoeken. Deze overeenkomst omvat onder meer een belastingvrijstelling van tien jaar, bedoeld om investeringen in gasontwikkeling te stimuleren.
Petronas heeft daarnaast in november 2023 en mei 2024, belangrijke nieuwe ontdekkingen gedaan met de exploratieputten Roystonea-1 en Fusaea-1. Deze vondsten versterken de vooruitzichten voor commerciële ontwikkeling van Blok 52.
Een definitief investeringsbesluit voor dit blok zou het tweede grote offshore besluit voor Suriname zijn, na de goedkeuring van het GranMorgu-project door TotalEnergies en APA in Blok 58.
Naast Blok 52 bezit Petronas ook Blok 48 met een werkbelang van 100 procent en een niet-operationeel belang van 30 procent in het aangrenzende Blok 53. In dat blok werd in 2022 de olievondst Baja-1 gedaan, wat eveneens wijst op aanzienlijke potentiële olievoorraden voor Suriname.
The post ‘Blok 52 offshore Suriname bevat mogelijk 500 miljoen vaten olie’ ..
- Een nieuwe weg voorwaarts: de visie van Maya Parbhoe op een…..
- President feliciteert echtpaar met 80-jarig huwelijk..
- Symposium benadrukt belang Nieuw Burgerlijk Wetboek van Sur…..
- Regering versoepelt hypotheekvoorwaarden: Meer Surinamers a…..
- Stop de ghetto-discussie, begin met werken..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..
- PLCP versterkt Surinaamse bedrijven voor kansen in olie- en…..
- Minister Landvreugd: “Ik blijf minister na maandag”..
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- PRESIDENT RUSLAND..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..