Rystad Energy schat dat Blok 52 in Suriname, naar schatting 500 miljoen vaten olie-equivalent aan hulpbronnen bevat. Dit blijkt uit een nieuw rapport over de potentie van het offshore blok.
Blok 52, dat zich uitstrekt over 4.749 vierkante kilometer ten noorden van de Surinaamse kust, wordt volledig beheerd door het Maleisische staatsbedrijf PETRONAS, nadat ExxonMobil zich vorig jaar terugtrok als partner. De eerste significante ontdekking in dit blok werd gedaan in 2020 met de exploratieput Sloanea-1, waarbij een gasvondst werd gemeld. PETRONAS heeft sindsdien verdere onderzoeken uitgevoerd, waaronder het boren van de evaluatieput Sloanea-2 eerder dit jaar.
In een verdere stap naar mogelijke ontwikkeling werd op 4 maart 2024 een Letter of Agreement (LoA) ondertekend met een aannemer om de gasvondst nader te onderzoeken. Deze overeenkomst omvat onder meer een belastingvrijstelling van tien jaar, bedoeld om investeringen in gasontwikkeling te stimuleren.
Petronas heeft daarnaast in november 2023 en mei 2024, belangrijke nieuwe ontdekkingen gedaan met de exploratieputten Roystonea-1 en Fusaea-1. Deze vondsten versterken de vooruitzichten voor commerciële ontwikkeling van Blok 52.
Een definitief investeringsbesluit voor dit blok zou het tweede grote offshore besluit voor Suriname zijn, na de goedkeuring van het GranMorgu-project door TotalEnergies en APA in Blok 58.
Naast Blok 52 bezit Petronas ook Blok 48 met een werkbelang van 100 procent en een niet-operationeel belang van 30 procent in het aangrenzende Blok 53. In dat blok werd in 2022 de olievondst Baja-1 gedaan, wat eveneens wijst op aanzienlijke potentiële olievoorraden voor Suriname.
The post ‘Blok 52 offshore Suriname bevat mogelijk 500 miljoen vaten olie’ ..
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur..
- Clarificatie over personeelsbetalingen Huize Ashiana en bra…..
- VREES ONDER MIGRANTEN..
- BEVOLKINGSBELEID OF BELEIDLOOS BEVOLKEN?..
- President blokkeerde salarissen personeel Huize Ashiana nie…..
- Olie zal verrijken en vergiftigen..
- Nieuwe praktijklessen bij VSO Ilse Labadie helpen meisjes o…..
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing..
- Al bijna SRD 200 miljoen aan woningfinanciering verstrekt..
- Natelling voor negende volks- en woningtelling begonnen..
- Schoon drinkwater voor dorpen op agenda van ministerie NH..
- Granman Velantie uit ernstige bezorgdheid over kiezerslijst…..
- SURINAME KAN ZICH GEEN FOUTE KEUZES MEER VEROORLOVEN..
- Misiekaba: “Volk verdient beter dan huidige regering”..
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag..
- NPS houdt discussie over de mogelijke oplossing voor corrup…..
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..
- Lilian, Marlene van de L’Isle (67) Paramaribo 5-2-202…..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..