De directeur van Binnenlandse Zaken (Biza), Nasier Eskak, zegt dat het binnenland volledig is aangedaan tijdens de binnenlandse missie, zoals bij alle eerdere verkiezingen. In gesprek met Suriname suriname benadrukte Eskak dat werkgroepen exact weten waar ze naartoe moeten om de bevolking te bereiken. Dit betrof onder andere gebieden als Boven-Suriname, Sipaliwini, Kwamalasamutu, Powakka en Apoera.
Naast Paramaribo zijn ook ressorten in de districten bezocht. Tijdens de missies werden ID-kaarten geüpdatet en gegevens gecontroleerd met betrekking tot geboorten en overlijdens. “Zij die hun gegevens hebben laten controleren tijdens de missie, hebben daarmee de controle al afgerond,” verklaarde Eskak. Op de website van Biza is tevens te zien dat alle geplande gebieden zijn bezocht.
Anastatia Kanapé-Pokie, directeur van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), onderstreepte tijdens een infosessie voor medewerkers dat alle gebieden in het binnenland zijn aangedaan. Tijdens de missies werden kiezerslijsten gecontroleerd en kregen burgers de mogelijkheid om hun verhuizing te registreren. “Zelfs Coeroeni en de gebieden dicht bij Brazilië zijn bezocht,” aldus Kanapé-Pokie.
Op 12 februari werd de binnenlandse missie officieel afgesloten met de pendelmissie in Apoera, gelegen in het westen van het land.
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..
- U19-volleybalsters SVV 1 tonen klasse tegen Condor..
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..
- LOAD SHEDDING IN VERSCHILLENDE BUURTEN?..
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..