De directeur van Binnenlandse Zaken (Biza), Nasier Eskak, zegt dat het binnenland volledig is aangedaan tijdens de binnenlandse missie, zoals bij alle eerdere verkiezingen. In gesprek met Suriname suriname benadrukte Eskak dat werkgroepen exact weten waar ze naartoe moeten om de bevolking te bereiken. Dit betrof onder andere gebieden als Boven-Suriname, Sipaliwini, Kwamalasamutu, Powakka en Apoera.
Naast Paramaribo zijn ook ressorten in de districten bezocht. Tijdens de missies werden ID-kaarten geüpdatet en gegevens gecontroleerd met betrekking tot geboorten en overlijdens. “Zij die hun gegevens hebben laten controleren tijdens de missie, hebben daarmee de controle al afgerond,” verklaarde Eskak. Op de website van Biza is tevens te zien dat alle geplande gebieden zijn bezocht.
Anastatia Kanapé-Pokie, directeur van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), onderstreepte tijdens een infosessie voor medewerkers dat alle gebieden in het binnenland zijn aangedaan. Tijdens de missies werden kiezerslijsten gecontroleerd en kregen burgers de mogelijkheid om hun verhuizing te registreren. “Zelfs Coeroeni en de gebieden dicht bij Brazilië zijn bezocht,” aldus Kanapé-Pokie.
Op 12 februari werd de binnenlandse missie officieel afgesloten met de pendelmissie in Apoera, gelegen in het westen van het land.
- Purcy Olivieira is niet meer..
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..