Ter gelegenheid van de Internationale Dag tegen Kinderarbeid heeft de Nationale Commissie Uitbanning Kinderarbeid (NCUK) op 13 juni 2025 een informatiesessie verzorgd voor de padvinders van de Anton Donicie-groep. Doel was het vergroten van het bewustzijn over wat kinderarbeid precies inhoudt, welke risico’s eraan verbonden zijn, en hoe jongeren hun leeftijdsgenoten hierover kunnen informeren.
Tijdens de interactieve sessie werd stilgestaan bij:– de betekenis en wettelijke definities van kinderarbeid, licht werk en gevaarlijk werk;– de verschillende vormen van gevaarlijke arbeid; de leeftijdscategorieën zoals vastgelegd in de wet: kinderen (0-12 jaar), jongeren (13-15 jaar) en jeugdige personen (16-17 jaar);– de voorwaarden waaronder arbeid is toegestaan voor jongeren;– het belang van onderwijs als sleutel tot ontwikkeling en bescherming tegen kinderarbeid.
De sessie werd verzorgd door Wihtley Lodik (voorzitter van de NCUK) en Jason Menso (secretaris van de NCUK en Child Labour Focal Point bij het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken). Zij bespraken de impact van kinderarbeid en gingen in op werksituaties die gevaarlijk zijn voor jongeren onder de 18 jaar. Ook werd inzicht geboden in de gezondheidsrisico’s van kinderarbeid aan de hand vaninformatieve slides.
Er werd benadrukt dat bewustwording jongeren sterkt om “nee” te zeggen tegen kinderarbeid, vooral wanneer deze leidt tot schoolverzuim of de ontwikkeling belemmert. Volgens de NCUK vergroot elke extra dag op school de kansen op een betere toekomst. Een GLO-getuigschrift is daarbij slechts een begin; blijven leren is essentieel om dromen waar te maken.
De padvinders gaven aan de sessie als leerzaam te hebben ervaren. Zij voelden zich geïnformeerd over hun rechten als kind, de risico’s van kinderarbeid in Suriname, het belang van onderwijs en de rol van de overheid. De NCUK sprak een speciaal woord van dank uit aan Hopman Wilgo Coster voor zijn ondersteuning bij de organisatie van deze sessie.
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..