Ter gelegenheid van de Internationale Dag tegen Kinderarbeid heeft de Nationale Commissie Uitbanning Kinderarbeid (NCUK) op 13 juni 2025 een informatiesessie verzorgd voor de padvinders van de Anton Donicie-groep. Doel was het vergroten van het bewustzijn over wat kinderarbeid precies inhoudt, welke risico’s eraan verbonden zijn, en hoe jongeren hun leeftijdsgenoten hierover kunnen informeren.
Tijdens de interactieve sessie werd stilgestaan bij:– de betekenis en wettelijke definities van kinderarbeid, licht werk en gevaarlijk werk;– de verschillende vormen van gevaarlijke arbeid; de leeftijdscategorieën zoals vastgelegd in de wet: kinderen (0-12 jaar), jongeren (13-15 jaar) en jeugdige personen (16-17 jaar);– de voorwaarden waaronder arbeid is toegestaan voor jongeren;– het belang van onderwijs als sleutel tot ontwikkeling en bescherming tegen kinderarbeid.
De sessie werd verzorgd door Wihtley Lodik (voorzitter van de NCUK) en Jason Menso (secretaris van de NCUK en Child Labour Focal Point bij het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken). Zij bespraken de impact van kinderarbeid en gingen in op werksituaties die gevaarlijk zijn voor jongeren onder de 18 jaar. Ook werd inzicht geboden in de gezondheidsrisico’s van kinderarbeid aan de hand vaninformatieve slides.
Er werd benadrukt dat bewustwording jongeren sterkt om “nee” te zeggen tegen kinderarbeid, vooral wanneer deze leidt tot schoolverzuim of de ontwikkeling belemmert. Volgens de NCUK vergroot elke extra dag op school de kansen op een betere toekomst. Een GLO-getuigschrift is daarbij slechts een begin; blijven leren is essentieel om dromen waar te maken.
De padvinders gaven aan de sessie als leerzaam te hebben ervaren. Zij voelden zich geïnformeerd over hun rechten als kind, de risico’s van kinderarbeid in Suriname, het belang van onderwijs en de rol van de overheid. De NCUK sprak een speciaal woord van dank uit aan Hopman Wilgo Coster voor zijn ondersteuning bij de organisatie van deze sessie.
- Na bijkans veertig jaar wederom gekwalificeerde parlementai…..
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject..
- Tienermeisje neergestoken door dertienjarige..
- Marronkern van de ABOP blijft stabiel..
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie..
- 13-jarige scholier met ernstige steekverwonding opgenomen i…..
- Vijftig vaders doen mee aan Vaderdag special van Stichting …..
- Familieruzie eindigt in bloedbad..
- FORMATIEFOUTEN..
- Ook regen en onweer op deze vaderdag..
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg…..
- President Lula roept op tot sterkere internationale veiligh…..
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..