Oud-minister en ABOP-topper Stanley Betterson roept de politieke partijen die straks deelnemen aan de regering op om deskundigen voor te dragen voor het invullen van cruciale posten. “Een regeringsfunctie is van groot belang en daarmee moet niet worden gesold,” stelt Betterson.
Hij benadrukt het belang van ervaren mensen rondom ministers, die hen kunnen bijsturen wanneer dat nodig is. “Dat geldt ook voor de president en de vicepresident – het zijn geen supermensen. Er moet worden gewerkt aan cohesie en onderling respect.”
Volgens Betterson is het bovendien essentieel dat de zes coalitiepartijen in het regeerakkoord helder vastleggen wat zij gezamenlijk willen bereiken. “Het algemeen belang moet voorop staan.” Dit zei hij in het programma Mmanten Traki op STVS.
De ABOP’er onderstreept dat er veel werk te doen is, en dat de inzet van deskundigen daarbij onmisbaar is. Het kabinet moet zich volgens hem strikt houden aan het regeerakkoord.
Hij adviseert de partijen om zorgvuldig om te gaan met het benoemingenbeleid: “Wees constructief, pragmatisch en oplossingsgericht.” Betterson waarschuwt dat de politiek meer dan ooit serieus naar het land moet kijken, omdat de verschillende instituten volgens hem met de dag zwakker worden.
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..