Oud-minister en ABOP-topper Stanley Betterson roept de politieke partijen die straks deelnemen aan de regering op om deskundigen voor te dragen voor het invullen van cruciale posten. “Een regeringsfunctie is van groot belang en daarmee moet niet worden gesold,” stelt Betterson.
Hij benadrukt het belang van ervaren mensen rondom ministers, die hen kunnen bijsturen wanneer dat nodig is. “Dat geldt ook voor de president en de vicepresident – het zijn geen supermensen. Er moet worden gewerkt aan cohesie en onderling respect.”
Volgens Betterson is het bovendien essentieel dat de zes coalitiepartijen in het regeerakkoord helder vastleggen wat zij gezamenlijk willen bereiken. “Het algemeen belang moet voorop staan.” Dit zei hij in het programma Mmanten Traki op STVS.
De ABOP’er onderstreept dat er veel werk te doen is, en dat de inzet van deskundigen daarbij onmisbaar is. Het kabinet moet zich volgens hem strikt houden aan het regeerakkoord.
Hij adviseert de partijen om zorgvuldig om te gaan met het benoemingenbeleid: “Wees constructief, pragmatisch en oplossingsgericht.” Betterson waarschuwt dat de politiek meer dan ooit serieus naar het land moet kijken, omdat de verschillende instituten volgens hem met de dag zwakker worden.
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..
- Nieuwe single van Tasha’s World: einde van twaalf jaar stil…..
- VSB dringt aan op sterk bestuur, beter ondernemingsklimaat …..
- VSB roept nieuwe regering op tot goed bestuur, sterk ondern…..
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; …..
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..