PARAMARIBO — Na sinds 2021 werkzaamheden in de functie te hebben uitgevoerd, is Shanta Mahadew officieel beëdigd als advocaat-generaal bij het Hof van Justitie (HvJ). Als advocaat-generaal zal ze een centrale rol vervullen binnen het Openbaar Ministerie (OM), waarbij onder leiding van de procureur-generaal effectiever richting kan worden gegeven aan de interne organisatie en de uitvoering van de kerntaken van het OM.
In het presidentieel paleis werd donderdag duidelijk gemaakt dat de benoeming van Mahadew een belangrijke stap is in het versterken van de democratische rechtstaat en de rechterlijke macht. De advocaat-generaal noemde de toenemende complexiteit en verruwing van criminaliteit een grote uitdaging, maar sprak haar vertrouwen uit in de kracht van het interne team om daar effectief mee om te gaan. Haar ruime ervaring in het vervolgingswerk vormt een solide basis om deze verantwoordelijkheid te dragen, stelde ze.ADVERTISEMENT
“Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren”President Santokhi
Santokhi benadrukte het belang van zowel rechtsversterking als criminaliteitsbestrijding en legde ook het verband tussen veiligheid en ontwikkeling. “Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren, hetgeen ons investeringsklimaat bevordert.”
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Nawin Ryan Nannan..
- Woordenwisseling escaleert tot gewapende beroving; verdacht…..
- Jogi kritisch over opiniepeiling: ‘NPS geen 10 zetels waard…..
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos..
- Staatsolie Werknemers Organisatie voert actie..
- Verhitte en ontevreden werknemers Staatsolie in actie..
- Meer zorg voor as dan voor erfgoed..
- Opruiming restanten grote brand Henck Arronstraat in volle …..
- Op adem komen met ‘Bospauze’; een periodieke lamlegging van…..
- Santokhi in dilemma over invoering Nieuw Burgelijk Wetboek..
- Politieke spanningen lopen op: Bronto en VHP in woordenstri…..
- Ex-president Jules ‘Bosje’ Wijdenbosch overleden..
- Federatie Paraplantages niet-ontvankelijk verklaard in case…..
- SWOS neemt acties over van verontruste Staatsolie-medewerke…..
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brand…..
- Vacature Republic Bank..
- Invoering nieuw BW..
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij S…..
- Woordenwisseling mondt uit in beroving; verdachte aangehoud…..
- Eén dode en twee gewonden bij zware aanrijding..