PARAMARIBO — Na sinds 2021 werkzaamheden in de functie te hebben uitgevoerd, is Shanta Mahadew officieel beëdigd als advocaat-generaal bij het Hof van Justitie (HvJ). Als advocaat-generaal zal ze een centrale rol vervullen binnen het Openbaar Ministerie (OM), waarbij onder leiding van de procureur-generaal effectiever richting kan worden gegeven aan de interne organisatie en de uitvoering van de kerntaken van het OM.
In het presidentieel paleis werd donderdag duidelijk gemaakt dat de benoeming van Mahadew een belangrijke stap is in het versterken van de democratische rechtstaat en de rechterlijke macht. De advocaat-generaal noemde de toenemende complexiteit en verruwing van criminaliteit een grote uitdaging, maar sprak haar vertrouwen uit in de kracht van het interne team om daar effectief mee om te gaan. Haar ruime ervaring in het vervolgingswerk vormt een solide basis om deze verantwoordelijkheid te dragen, stelde ze.ADVERTISEMENT
“Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren”President Santokhi
Santokhi benadrukte het belang van zowel rechtsversterking als criminaliteitsbestrijding en legde ook het verband tussen veiligheid en ontwikkeling. “Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren, hetgeen ons investeringsklimaat bevordert.”
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..
- Recherche Midden onderzoekt gewapende diefstal Martin Luthe…..
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..
- E-Government werkt aan servicedesk voor burgers met digital…..
- India beveelt Pakistaanse burgers te vertrekken..