In een historische stap richting meer inclusie en de versterking van de rechten van personen met een beperking, heeft de Presidentiële Commissie voor Personen met een Beperking, in samenwerking met UNICEF, het Nationaal Beleidsplan voor Personen met een Beperking officieel overhandigd aan de President van Suriname, Zijne Excellentie Chandrikapersad Santokhi.
Het beleidsplan, gebaseerd op data anyalyses en gericht op gelijke kansen, bepaalt de koers naar een inclusievere en rechtvaardigere samenleving. Het document is geïnformeerd door de Situatieanalyse van Kinderen en Adolescenten met een Beperking in Suriname 2025, waarin essentiële inzichten worden gedeeld over de huidige uitdagingen voor kinderen en personen met een beperking in het land.
Ongeveer 11% van de kinderen in Suriname leeft met een beperking, waarbij velen nog steeds uitgesloten zijn van inclusief onderwijs, gezondheidszorg en gelijkwaardige toegang tot sociale diensten. Er bestaan nog steeds uitdagingen in beleidssamenhang en toewijzing van middelen aan deze kwestbare groep.
Het onderwijssysteem voldoet nog niet volledig aan inclusieve normen en aangepaste leeromgevingen. Daarnaast ervaren kinderen met een beperking obstakels bij het verkrijgen van toegang tot gezondheidszorg, vooral gespecialiseerde diensten zoals audiologie en fysiotherapie.
“Het is onze plicht ervoor te zorgen dat personen en kinderen met een beperking niet langer achtergesteld worden. Met dit plan herbevestigen wij onze belofte om hun volledige participatie in de samenleving te waarborgen,” aldus president Chandrikapersad Santokhi.
Kinderen met een beperking behoren tot de meest kwetsbaren als het gaat om pesten, stigma en sociale uitsluiting. Zij ondervinden niet alleen fysieke en emotionele obstakels, maar worden ook geconfronteerd met schadelijke opvattingen die hun kansen en deelname in de samenleving beperken.
Het beleidsplan onderstreept Suriname’s betrokkenheid bij internationale kaders zoals het VN-Verdrag inzake de Rechten van Personen met een Beperking (CRPD) en de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), met name die gericht zijn op het verkleinen van ongelijkheid en het verbeteren van toegang tot kwalitatief onderwijs en gezondheidszorg.
- Ambassadeur Nannan overleden op 44-jarige leeftijd..
- Man Start ‘Proces Om Mijn Leven Terug Te Krijgen̵…..
- Santokhi geschokt door overlijden ambassadeur Nannan..
- Oproep aanhouding Dijksteel: Rechtsstaat mag geen dode lett…..
- SLM-vlucht PY993 naar Paramaribo afgelast na 7 uur vertragi…..
- Kampoe wint rivalenstrijd van Sudhar..
- Surinaamse ambassadeur Ryan Nannan overlijdt onverwacht in …..
- Goed bestuur, een remedie tegen corruptie; tijd voor nieuwe…..
- OM en verdediging botsen over wie strafzaak K.C. mag behand…..
- 𝙋𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚 𝙍𝙚𝙜𝙞𝙤 𝙒𝙚𝙨𝙩 𝙬𝙖𝙖𝙧𝙨𝙘𝙝𝙪𝙬𝙩 𝙫𝙤𝙤𝙧 𝙣𝙖𝙡𝙚𝙫𝙞𝙣𝙜 𝙫𝙚𝙧𝙠𝙚𝙚𝙧𝙨𝙧𝙚𝙜𝙚𝙡𝙨 …..
- Steekpartij na woordenwisseling bij aanrijding; verdachte a…..
- First Voters..
- Xi roept op tot handhaving van VN en multilaterale systemen..
- Mogelijk totale lamlegging bij PCS..
- Parmessar vreest problemen met salarisuitbetaling eind juli..
- BIBIS informeert afdelingen over het overlijden van ambassa…..
- Oppositie wil spoeddebat..
- Geen sociale zekerheid meer voor kwetsbare groepen..
- Biden haalt uit naar Trump: “Er is al zoveel kapotgemaakt…..
- NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen in hun drang…..
- Ambassadeur Ryan Nannan is niet meer..