In een historische stap richting meer inclusie en de versterking van de rechten van personen met een beperking, heeft de Presidentiële Commissie voor Personen met een Beperking, in samenwerking met UNICEF, het Nationaal Beleidsplan voor Personen met een Beperking officieel overhandigd aan de President van Suriname, Zijne Excellentie Chandrikapersad Santokhi.
Het beleidsplan, gebaseerd op data anyalyses en gericht op gelijke kansen, bepaalt de koers naar een inclusievere en rechtvaardigere samenleving. Het document is geïnformeerd door de Situatieanalyse van Kinderen en Adolescenten met een Beperking in Suriname 2025, waarin essentiële inzichten worden gedeeld over de huidige uitdagingen voor kinderen en personen met een beperking in het land.
Ongeveer 11% van de kinderen in Suriname leeft met een beperking, waarbij velen nog steeds uitgesloten zijn van inclusief onderwijs, gezondheidszorg en gelijkwaardige toegang tot sociale diensten. Er bestaan nog steeds uitdagingen in beleidssamenhang en toewijzing van middelen aan deze kwestbare groep.
Het onderwijssysteem voldoet nog niet volledig aan inclusieve normen en aangepaste leeromgevingen. Daarnaast ervaren kinderen met een beperking obstakels bij het verkrijgen van toegang tot gezondheidszorg, vooral gespecialiseerde diensten zoals audiologie en fysiotherapie.
“Het is onze plicht ervoor te zorgen dat personen en kinderen met een beperking niet langer achtergesteld worden. Met dit plan herbevestigen wij onze belofte om hun volledige participatie in de samenleving te waarborgen,” aldus president Chandrikapersad Santokhi.
Kinderen met een beperking behoren tot de meest kwetsbaren als het gaat om pesten, stigma en sociale uitsluiting. Zij ondervinden niet alleen fysieke en emotionele obstakels, maar worden ook geconfronteerd met schadelijke opvattingen die hun kansen en deelname in de samenleving beperken.
Het beleidsplan onderstreept Suriname’s betrokkenheid bij internationale kaders zoals het VN-Verdrag inzake de Rechten van Personen met een Beperking (CRPD) en de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), met name die gericht zijn op het verkleinen van ongelijkheid en het verbeteren van toegang tot kwalitatief onderwijs en gezondheidszorg.
- Voorafgaande toestemming vereist voor afgebrande erfgoedpan…..
- NDP-kandidaat Gopal: “Als zijn vrouw te veel eist, moet San…..
- Atompai na gewelddadige beroving: “Ik ga nog lang niet dood…..
- Minister Ori: “Resultaten tweede kwartaal niet veelbelovend…..
- ONDERHANDSE BACOVEWINKEL..
- VERKWISTEND BELEID EN VERSTANDIG MASKER..
- Bewakers SION International gekneveld bij gewapende overval..
- NDP: Suriname zal ook herrijzen uit de crisis..
- CBB gestart met uitprinten oproepingskaarten voor 399.930 k…..
- Gestolen stad..
- VHP: “Lijden van Jezus herinnert ons aan waarde van rechtss…..
- Het vertrouwensbeginsel!..
- Nieuwe chemiepracticumzaal voor Faculteit Wis- en Natuurkun…..
- Vreemdeling als leerkracht..
- Bedekte of ontbrekende kentekenplaten belemmeren politiewer…..
- Santokhi: “Volk voelt nu het verschil, maar we lossen probl…..
- ‘NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen’..
- ORDENING VAN SECTOREN KAN VEEL VERANDEREN..
- KPS ontvangt voertuig van Chinese ambassadeur..
- DJ Marocaan overleden: Groot verlies voor dancehall- en reg…..
- Grote overlast Van ‘t Hogerhuysstraat: weg vol kuilen..