De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) mag niet ontbreken in de regering na de verkiezingen van 25 mei 2025. Dat zegt ABOP-topper, parlementsvoorzitter Marinus Bee. Hij sprak tijdens viering van het 35-jarig bestaan van de partij zaterdagavond waar duizenden op zijn afgekomen. Bee vraagt om minimaal 20 zetels van het electoraat.
De stem van de ‘poti man’ is volgens Bee nu in het bestuur van het land. En als ABOP niet in de regering komt zal die stem wegvallen, meent Bee. Tegerlijkertijd riep hij de achterban op om geen ruzie te maken met elkaar vanwege politiek.
In zijn toespraak benadrukte Bee het sociaal beleid van de ABOP. ‘Wi o kenki a sani. Yu lek libi sma o de centraal’. Hij zei de partij wel degelijk in staat is om de verkiezingen te winnen, gelet op de massa die aanwezig was. ‘Wij moeten leiding geven aan dit land. If a bun gi den, a bun gi un ooktu. If den de in staat fu tjar a kondre, wi sa tjar in ooktu. En wo tjar en moro bun’, aldus Bee.
De inkomsten uit de olie- en gassector moeten gebruikt worden om het leven van burgers te verbeteren. ‘Deze kans mogen we niet missen’, stelt Bee. Hij tikte onderwerpen aan zoals gratis onderwijs, goede gezondheidszorg, voldoende huisvesting, veiligheid, een beter Suriname.
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..