De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) mag niet ontbreken in de regering na de verkiezingen van 25 mei 2025. Dat zegt ABOP-topper, parlementsvoorzitter Marinus Bee. Hij sprak tijdens viering van het 35-jarig bestaan van de partij zaterdagavond waar duizenden op zijn afgekomen. Bee vraagt om minimaal 20 zetels van het electoraat.
De stem van de ‘poti man’ is volgens Bee nu in het bestuur van het land. En als ABOP niet in de regering komt zal die stem wegvallen, meent Bee. Tegerlijkertijd riep hij de achterban op om geen ruzie te maken met elkaar vanwege politiek.
In zijn toespraak benadrukte Bee het sociaal beleid van de ABOP. ‘Wi o kenki a sani. Yu lek libi sma o de centraal’. Hij zei de partij wel degelijk in staat is om de verkiezingen te winnen, gelet op de massa die aanwezig was. ‘Wij moeten leiding geven aan dit land. If a bun gi den, a bun gi un ooktu. If den de in staat fu tjar a kondre, wi sa tjar in ooktu. En wo tjar en moro bun’, aldus Bee.
De inkomsten uit de olie- en gassector moeten gebruikt worden om het leven van burgers te verbeteren. ‘Deze kans mogen we niet missen’, stelt Bee. Hij tikte onderwerpen aan zoals gratis onderwijs, goede gezondheidszorg, voldoende huisvesting, veiligheid, een beter Suriname.
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, zware buien in kustgebie…..
- Granaatexplosie in café Grenoble: twaalf gewonden..
- Ook ex-leden Jungle Commando kloppen aan bij president..
- Franklin Ettire Buyne (92) Paramaribo Suriname 4-2-2025..
- Patricia Chan-A-Hung (58) Nederland 9-2-2025..
- Panama: ‘Geen toevluchtsoord voor ontduiking van sanc…..
- Landvreugd moet perceel teruggeven..
- Vids beticht presidentiële commissie van ‘hoogst onbehoorli…..
- Column: Inclusiviteit in de sport..
- Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag algemeen directeur..
- Speciaal jubileumkalender rond 50 jaar Srefidensi..
- EBS verhoogde wel degelijk stroomtarieven..
- Brunswijk spreekt zich uit: minister Ramsaran is verantwoor…..
- ‘Grensbewaking Suriname blijft een uitdaging’..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en transpa…..