Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) een driedaagse training georganiseerd om agrarisch ondernemerschap in Saramacca te versterken. De training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” vindt plaats van maandag 9 tot en met woensdag 11 juni 2025 in het M.I.J.N Lounge & Café aan de Sidodadieweg.
De sessies maken deel uit van het bredere “Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC)-project, dat loopt tot en met december van dit jaar. Dit regionale initiatief bevordert klimaatbestendige landbouw en focust op de economische weerbaarheid van vrouwen en jongeren tussen 15 en 35 jaar.
Volgens Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap bij EZ, vormt deze training een belangrijk instrument voor capaciteitsopbouw in de agrarische sector. Tijdens de sessies komen essentiële thema’s aan bod zoals kostprijsberekening, het opstellen van een businessmodel en eenvoudige financiële administratie.
“Een goed uitgewerkt businessplan is niet alleen richtinggevend voor ondernemers, maar ook essentieel voor het verkrijgen van fondsen via de overheid,” stelt Mathoera. Ook praktische aspecten zoals toegang tot financiering, het openen van een bankrekening en BTW-regelingen worden behandeld.
EZ-minister Rishma Kuldipsingh onderstreept dat het stimuleren van ondernemerschap een structureel beleidsdoel is. “Onze ondernemers vormen de ruggengraat van de Surinaamse economie. Hun veerkracht en inzet zijn cruciaal voor duurzame ontwikkeling,” aldus de bewindsvrouw. Ze verwijst daarbij naar initiatieven als het SURGE-project, het NOVA-fonds en het KMO-fonds, die concrete ondersteuning bieden aan startende en groeiende bedrijven.
Kuldipsingh roept deelnemers op om de training ten volle te benutten. “Deze kennis is niet alleen waardevol voor de binnenlandse markt, maar vormt ook een opstap naar internationale groei. Mek’ Sranan Gro’!”
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..
- Yelyco en Condor op herhaling vrouwen volleybalfinale, Yell…..
- Column: Een appel te schillen..