Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) een driedaagse training georganiseerd om agrarisch ondernemerschap in Saramacca te versterken. De training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” vindt plaats van maandag 9 tot en met woensdag 11 juni 2025 in het M.I.J.N Lounge & Café aan de Sidodadieweg.
De sessies maken deel uit van het bredere “Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC)-project, dat loopt tot en met december van dit jaar. Dit regionale initiatief bevordert klimaatbestendige landbouw en focust op de economische weerbaarheid van vrouwen en jongeren tussen 15 en 35 jaar.
Volgens Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap bij EZ, vormt deze training een belangrijk instrument voor capaciteitsopbouw in de agrarische sector. Tijdens de sessies komen essentiële thema’s aan bod zoals kostprijsberekening, het opstellen van een businessmodel en eenvoudige financiële administratie.
“Een goed uitgewerkt businessplan is niet alleen richtinggevend voor ondernemers, maar ook essentieel voor het verkrijgen van fondsen via de overheid,” stelt Mathoera. Ook praktische aspecten zoals toegang tot financiering, het openen van een bankrekening en BTW-regelingen worden behandeld.
EZ-minister Rishma Kuldipsingh onderstreept dat het stimuleren van ondernemerschap een structureel beleidsdoel is. “Onze ondernemers vormen de ruggengraat van de Surinaamse economie. Hun veerkracht en inzet zijn cruciaal voor duurzame ontwikkeling,” aldus de bewindsvrouw. Ze verwijst daarbij naar initiatieven als het SURGE-project, het NOVA-fonds en het KMO-fonds, die concrete ondersteuning bieden aan startende en groeiende bedrijven.
Kuldipsingh roept deelnemers op om de training ten volle te benutten. “Deze kennis is niet alleen waardevol voor de binnenlandse markt, maar vormt ook een opstap naar internationale groei. Mek’ Sranan Gro’!”
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..
- President Santokhi: “Regering niet demissionair, volk heeft…..
- RESULTATEN DSB TEKENEN VAN HERSTELD BANKLANDSCHAP..
- DE VHP-OPPOSITIE..
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek..
- Nieuw boek brengt acute complicatie bij sikkelcelziekte ond…..
- Regering stelt half miljoen SRD beschikbaar voor nabestaand…..
- De democratie ondermijnd; van ’tralala’ naar &#…..
- Stichting Vrienden van Suriname stuurt 3.000 rugtassen voor…..
- OKB-voorzitter: “Geen wettelijke deadline voor bindend verk…..
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden..
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitg…..
- Ruzie tussen Trump en Musk escaleert: “Ondankbaar en doorge…..
- Lucht tussen PL en HVB nog niet geklaard..
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca..
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvis…..
- Een gezegende Eid ul-Adha..
- Samenwerkende partijen buigen zich over regeerakkoord..