Suriname heeft op maandag 16 juni 2025 een krachtige culturele indruk achtergelaten tijdens het jaarlijkse evenement Caribbean Experience 2025 in de Chinese hoofdstad Beijing. Het evenement werd georganiseerd door de Caucus van Caribische Ambassades, in samenwerking met het Commercieel Bureau van Haïti, en had als doel de culturele en economische banden tussen China en de Caribische regio te versterken.
Onder het thema ‘Het Amazone Regenwoud’ zette Suriname zijn ecotoeristisch potentieel, rijke biodiversiteit en culturele diversiteit in de kijker. De Surinaamse stand trok veel bezoekers met authentieke gerechten zoals Surinaamse bami, bojo, kokos- en kaaskoekjes.
Een kleurrijke fotozone bracht bezoekers in tropische sferen, terwijl de avond een feestelijk hoogtepunt bereikte met een traditionele awasa-dans, energiek uitgevoerd door Rinaldo Jajo, die het publiek meesleepte in een interactieve ervaring.
De succesvolle presentatie van Suriname werd mede gedragen door Surinaamse studenten in China. Ambassadeur Pick Fung Ho-Chong sprak haar waardering uit voor de inzet van I’Raisa Muntslag, Precella Hovel, Refano Wongsoredjo en Rinaldo Jajo, die gezamenlijk zorgden voor organisatie, presentatie en uitvoering. “Hun toewijding en passie voor Suriname zijn bewonderenswaardig,” aldus de ambassadeur.
De editie van dit jaar verwelkomde meer dan duizend bezoekers, waaronder diplomatieke vertegenwoordigers, internationale gasten en Chinese genodigden. Naast Suriname namen ook landen als Antigua en Barbuda, de Bahama’s, Barbados, Dominica, Grenada, Haïti, Jamaica, Guyana en Trinidad and Tobago deel.
De officiële opening werd verricht door Anyin Choo, ambassadeur van Guyana en voorzitter van de Caucus van Caribische ambassades in Beijing. Zij bedankte het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken voor de voortdurende steun en benadrukte het belang van culturele samenwerking.
Ook Zhang Run, directeur-generaal voor Latijns-Amerikaanse en Caribische Zaken bij het Chinese ministerie, prees de versterkte dialoog tussen beide regio’s.
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..
- Afdeling Fraude bezig met onderzoek 225 stembiljetten op st…..
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..