Suriname heeft op maandag 16 juni 2025 een krachtige culturele indruk achtergelaten tijdens het jaarlijkse evenement Caribbean Experience 2025 in de Chinese hoofdstad Beijing. Het evenement werd georganiseerd door de Caucus van Caribische Ambassades, in samenwerking met het Commercieel Bureau van Haïti, en had als doel de culturele en economische banden tussen China en de Caribische regio te versterken.
Onder het thema ‘Het Amazone Regenwoud’ zette Suriname zijn ecotoeristisch potentieel, rijke biodiversiteit en culturele diversiteit in de kijker. De Surinaamse stand trok veel bezoekers met authentieke gerechten zoals Surinaamse bami, bojo, kokos- en kaaskoekjes.
Een kleurrijke fotozone bracht bezoekers in tropische sferen, terwijl de avond een feestelijk hoogtepunt bereikte met een traditionele awasa-dans, energiek uitgevoerd door Rinaldo Jajo, die het publiek meesleepte in een interactieve ervaring.
De succesvolle presentatie van Suriname werd mede gedragen door Surinaamse studenten in China. Ambassadeur Pick Fung Ho-Chong sprak haar waardering uit voor de inzet van I’Raisa Muntslag, Precella Hovel, Refano Wongsoredjo en Rinaldo Jajo, die gezamenlijk zorgden voor organisatie, presentatie en uitvoering. “Hun toewijding en passie voor Suriname zijn bewonderenswaardig,” aldus de ambassadeur.
De editie van dit jaar verwelkomde meer dan duizend bezoekers, waaronder diplomatieke vertegenwoordigers, internationale gasten en Chinese genodigden. Naast Suriname namen ook landen als Antigua en Barbuda, de Bahama’s, Barbados, Dominica, Grenada, Haïti, Jamaica, Guyana en Trinidad and Tobago deel.
De officiële opening werd verricht door Anyin Choo, ambassadeur van Guyana en voorzitter van de Caucus van Caribische ambassades in Beijing. Zij bedankte het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken voor de voortdurende steun en benadrukte het belang van culturele samenwerking.
Ook Zhang Run, directeur-generaal voor Latijns-Amerikaanse en Caribische Zaken bij het Chinese ministerie, prees de versterkte dialoog tussen beide regio’s.
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..