Het Arbeidsadviescollege (AAC) heeft met ondersteuning van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO), deze week intensieve workshops en zelfevaluatiesessies afgerond. De driedaagse bijeenkomst was gericht op capaciteitsopbouw en een grondige evaluatie van de organisatie om de effectiviteit en inclusiviteit van de sociale dialoog te versterken.
Op zaterdag 8 maart startte de sessie met een workshop over sociale dialoogvaardigheden, geleid door Andrea Marinucci, Social Dialogue Officer van de ILO in Genève, Zwitserland. Hij gaf inzicht in mondiale trends en de voorwaarden voor een effectieve sociale dialoog. Daarbij werd onder meer aandacht besteed aan onderhandelingstechnieken, consensusvorming en vertrouwensopbouw.
Tijdens de daaropvolgende zelfevaluaties op 10 en 11 maart, analyseerde het AAC zijn functioneren op het gebied van inclusiviteit en effectiviteit. De leden beoordeelden aspecten zoals representativiteit, besluitvorming en gender- en diversiteitsbeleid. Daarnaast werd gekeken naar de mate van beleidsbeïnvloeding, agendering en communicatie binnen het college.
De sessies resulteerden in een actieplan met concrete stappen en tijdlijnen om de sociale dialoog verder te versterken.
Met deze aanpak zet het AAC een belangrijke stap naar structureel verbeterde arbeidsverhoudingen in Suriname.
De ondersteuning van de ILO speelt hierbij een sleutelrol in het versterken van de capaciteit van de leden en het ontwikkelen van een duurzame strategie.
The post Arbeidsadviescollege versterkt sociale dialoog met ondersteuning van ILO ..
- Landvreugd kondigt vooruitgang aan in verkiezingsvoorbereid…..
- Gepensioneerden SLM gedupeerd..
- Del Castilho ziet functie assembleevoorzitter wel zitten..
- Bundeling van 6 partijen: ‘OPTSU na wan optie gi Sran…..
- Update: verdachte die tijdens brand met anderen de winkel p…..
- Politie treft drugs en munitie in goktent aan..
- Volgens de Israëlische Shin Bet:..
- Gazan Chirurg Beschuldigt Israël van Gerichte Marteling..
- Russische Sojoez-2.1a Lanceert Progress MS-30 naar ISS..
- Bevolkingsbeleid moet Surinamers eerst beschermen..
- Samenwerking OPTSU bestaat nu uit zes partijen..
- Vrouwelijke moordverdachte vraagt rechter om diamanten kans..
- Progressieve beweging OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DN…..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..