Het Arbeidsadviescollege (AAC) heeft met ondersteuning van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO), deze week intensieve workshops en zelfevaluatiesessies afgerond. De driedaagse bijeenkomst was gericht op capaciteitsopbouw en een grondige evaluatie van de organisatie om de effectiviteit en inclusiviteit van de sociale dialoog te versterken.
Op zaterdag 8 maart startte de sessie met een workshop over sociale dialoogvaardigheden, geleid door Andrea Marinucci, Social Dialogue Officer van de ILO in Genève, Zwitserland. Hij gaf inzicht in mondiale trends en de voorwaarden voor een effectieve sociale dialoog. Daarbij werd onder meer aandacht besteed aan onderhandelingstechnieken, consensusvorming en vertrouwensopbouw.
Tijdens de daaropvolgende zelfevaluaties op 10 en 11 maart, analyseerde het AAC zijn functioneren op het gebied van inclusiviteit en effectiviteit. De leden beoordeelden aspecten zoals representativiteit, besluitvorming en gender- en diversiteitsbeleid. Daarnaast werd gekeken naar de mate van beleidsbeïnvloeding, agendering en communicatie binnen het college.
De sessies resulteerden in een actieplan met concrete stappen en tijdlijnen om de sociale dialoog verder te versterken.
Met deze aanpak zet het AAC een belangrijke stap naar structureel verbeterde arbeidsverhoudingen in Suriname.
De ondersteuning van de ILO speelt hierbij een sleutelrol in het versterken van de capaciteit van de leden en het ontwikkelen van een duurzame strategie.
The post Arbeidsadviescollege versterkt sociale dialoog met ondersteuning van ILO ..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..
- OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW..
- Wie is de zijspanpartij van de VHP en van de NDP?..
- Barometer stijgt, het droog weer houdt aan..
- Vaticaan: paus heeft ‘ademhalingscrisis’ gehad..
- Wilfried Frederik Veira (80) Suriname 27-2-2025..
- Guno Humbert Kolf (63) Suriname 27-2-2025..
- Schreeuwpartij tussen Trump en Zelensky maakt Oekraïne kwet…..
- Historische kademuur bij Waterkant ontdekt..
- Presidentiële werkgroep: “Afketsen deal met Chinalco is ver…..
- Suriname gaat veerkracht na natuurrampen versterken..
- Gajadien: Geen bezorgde voorwaarden bij goedkeuring Afrexim…..
- ‘Haalbaar en betaalbaar’: Overheidsgebouwen mogelijk de luc…..
- PVP gaat in beroep tegen afwijzing deelname verkiezingen..
- Nieuwe leden beëdigd voor Centraal Hoofdstembureau..
- Bemanning RSS Barracuda zal zelfstandig moeten optreden..
- Officieel: SML door Concacaf erkend als profcompetitie..
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..