ABOP-DNA-kandidaat Alice Amafo neemt het op voor de militairen in Suriname. Volgens haar vormen zij een groep die bereid is hun leven te geven voor land en volk. Ze bekritiseert alle opperbevelhebbers die, volgens haar, geen moeite hebben gedaan om de positie van deze groep te verbeteren. “Als je internationaal kijkt, hebben soldaten het goed — behalve in Suriname,” stelt Amafo.
ADVERTENTIE
Ze hield samen met een aantal aanhangers een mars rond de Memre Boekoe Kazerne. Tijdens een persmoment pleitte ze ervoor dat het leger een carrière- en ontwikkelingsleger moet worden. Volgens haar vinden veel jongeren het momenteel niet aantrekkelijk om te werken binnen de gewapende macht, terwijl deze juist een symbool van nationalisme zou moeten zijn.
Ze zegt zich niet te kunnen voorstellen dat het aantal militairen in Suriname afneemt, terwijl andere landen juist streven naar een uitbreiding van hun legers. “Dat dwingt respect af bij andere landen,” stelt ze.
Amafo benadrukte dat haar actie geen officiële ABOP-activiteit was, maar dat ze als nationalist het woord heeft gevoerd. Wel bevestigde ze dat ze haar initiatief heeft besproken met ABOP-leider Ronnie Brunswijk, die de zaak ondersteunt.
Op de vraag of ze in de toekomst minister van Defensie zou willen worden, antwoordde ze dat ze daar op dit moment geen uitsluitsel over kan geven. Wel benadrukte ze dat er politieke wil nodig is om de bestaande plannen voor het leger daadwerkelijk uit te voeren.
“Ongeacht wie de president is, zouden de zaken van de defensieorganisatie met één handtekening opgelost moeten kunnen worden,” aldus Amafo.
- Santokhi: van Dijk-Silos liet mij in de steek bij opzetten …..
- Maya Parbhoe ontmaskerd!..
- Minister Ramadhin: schuld bij Finabank afgelost voor voortg…..
- Bond NV Havenbeheer eist bij rechter terugdraaiing benoemin…..
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding..
- E-paspoort moeilijk te vervalsen..
- Hoofdstembureaus voorbereid op verkiezingen van 25 mei..
- Amafo ziet Nationaal Leger graag als carrière en ontwikkeli…..
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan..
- BREAKING — Kort geding tegen Constitutioneel Hof en Staat o…..
- Minister Ramadhin vraagt PCS-medewerkers om geduld bij uitb…..
- Garantieprijs padie moet rust brengen in rijstsector..
- VES organiseert verkiezingsdebat op 13 en 14 mei..
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog..
- Optsu-propagandist gekapt..
- Abbas bezoekt Libanon en roept op tot ontwapening..
- Baby sterft door hongersnood in belegerd Gaza..
- Clementia Eugene promiveert op baanbrekend onderzoek naar k…..
- De Jemenitische strijdkrachten leggen een luchtblokkade op …..
- 21-jarige bromfietser overleden bij aanrijding..
- Familieruzie loopt uit op mishandeling en vernieling – verd…..