ABOP-DNA-kandidaat Alice Amafo neemt het op voor de militairen in Suriname. Volgens haar vormen zij een groep die bereid is hun leven te geven voor land en volk. Ze bekritiseert alle opperbevelhebbers die, volgens haar, geen moeite hebben gedaan om de positie van deze groep te verbeteren. “Als je internationaal kijkt, hebben soldaten het goed — behalve in Suriname,” stelt Amafo.
ADVERTENTIE
Ze hield samen met een aantal aanhangers een mars rond de Memre Boekoe Kazerne. Tijdens een persmoment pleitte ze ervoor dat het leger een carrière- en ontwikkelingsleger moet worden. Volgens haar vinden veel jongeren het momenteel niet aantrekkelijk om te werken binnen de gewapende macht, terwijl deze juist een symbool van nationalisme zou moeten zijn.
Ze zegt zich niet te kunnen voorstellen dat het aantal militairen in Suriname afneemt, terwijl andere landen juist streven naar een uitbreiding van hun legers. “Dat dwingt respect af bij andere landen,” stelt ze.
Amafo benadrukte dat haar actie geen officiële ABOP-activiteit was, maar dat ze als nationalist het woord heeft gevoerd. Wel bevestigde ze dat ze haar initiatief heeft besproken met ABOP-leider Ronnie Brunswijk, die de zaak ondersteunt.
Op de vraag of ze in de toekomst minister van Defensie zou willen worden, antwoordde ze dat ze daar op dit moment geen uitsluitsel over kan geven. Wel benadrukte ze dat er politieke wil nodig is om de bestaande plannen voor het leger daadwerkelijk uit te voeren.
“Ongeacht wie de president is, zouden de zaken van de defensieorganisatie met één handtekening opgelost moeten kunnen worden,” aldus Amafo.
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..