President Simons zal audit- en accountantsbureaus inschakelen om de financiële stand van zaken bij verschillende ministeries vast te leggen. Dat kondigde zij aan tijdens de begrotingsbehandeling van het dienstjaar 2025. De maatregel volgt op sterke aanwijzingen van corruptie bij sommige ministeries. Volgens de president is een grondige evaluatie van de administratie dringend nodig.
Vooral ministeries met doorlopende uitkeringsprocessen, zoals Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo), vragen volgens haar om extra aandacht. “We moeten de minister beschermen, omdat ze door moet gaan met uitkeringen,” aldus president Simons, verwijzend naar de Sozavo-minister.
Een zorgvuldige vastlegging van de situatie is volgens haar essentieel om verwarring over de huidige stand van zaken en toekomstige stappen te voorkomen. “Zodra de onderzoeken zijn afgerond, zal de regering hierover transparant communiceren,” verzekerde zij.
Gronduitgifte en wettelijke procedures
De president ging ook in op de complexe situatie rondom gronduitgifte. Zij heeft de minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) gevraagd om alle uitgiftes voorlopig stop te zetten. Daarbij wees zij erop dat een commissie op het Kabinet van de President zich eveneens met gronduitgifte bezighield, terwijl die bevoegdheid volgens de wet uitsluitend bij de minister van GBB ligt.
“De president is niet bevoegd om grond uit te geven,” benadrukte Simons, eraan toevoegend dat de minister bevoegd is om de benodigde documenten te tekenen. Volgens haar neemt de regering het standpunt in dat veel gronduitgiftes uit het verleden niet conform de wet hebben plaatsgevonden, met name omdat publicatie vaak achterwege bleef. Daarom worden alle uitgiftes nu geëvalueerd. Wanneer de uitgiftes correct blijken, zullen ze alsnog volgens de wet worden gepubliceerd. In gevallen waar de uitgifte onrechtmatig of “in de wilde weg” is gebeurd, zal de regering de wettelijke procedures volgen.
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..
- Het gezin Hermandad..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..