President Simons zal audit- en accountantsbureaus inschakelen om de financiële stand van zaken bij verschillende ministeries vast te leggen. Dat kondigde zij aan tijdens de begrotingsbehandeling van het dienstjaar 2025. De maatregel volgt op sterke aanwijzingen van corruptie bij sommige ministeries. Volgens de president is een grondige evaluatie van de administratie dringend nodig.
Vooral ministeries met doorlopende uitkeringsprocessen, zoals Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo), vragen volgens haar om extra aandacht. “We moeten de minister beschermen, omdat ze door moet gaan met uitkeringen,” aldus president Simons, verwijzend naar de Sozavo-minister.
Een zorgvuldige vastlegging van de situatie is volgens haar essentieel om verwarring over de huidige stand van zaken en toekomstige stappen te voorkomen. “Zodra de onderzoeken zijn afgerond, zal de regering hierover transparant communiceren,” verzekerde zij.
Gronduitgifte en wettelijke procedures
De president ging ook in op de complexe situatie rondom gronduitgifte. Zij heeft de minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) gevraagd om alle uitgiftes voorlopig stop te zetten. Daarbij wees zij erop dat een commissie op het Kabinet van de President zich eveneens met gronduitgifte bezighield, terwijl die bevoegdheid volgens de wet uitsluitend bij de minister van GBB ligt.
“De president is niet bevoegd om grond uit te geven,” benadrukte Simons, eraan toevoegend dat de minister bevoegd is om de benodigde documenten te tekenen. Volgens haar neemt de regering het standpunt in dat veel gronduitgiftes uit het verleden niet conform de wet hebben plaatsgevonden, met name omdat publicatie vaak achterwege bleef. Daarom worden alle uitgiftes nu geëvalueerd. Wanneer de uitgiftes correct blijken, zullen ze alsnog volgens de wet worden gepubliceerd. In gevallen waar de uitgifte onrechtmatig of “in de wilde weg” is gebeurd, zal de regering de wettelijke procedures volgen.
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..