NDP-kandidaat en voormalig vicepresident Ashwin Adhin heeft tijdens de slotmassameeting van de NDP hard uitgehaald naar het beleid van de afgelopen vijf jaar. Hij benadrukte dat Suriname de meest corruptieve regering heeft met maar liefst 115 schandalen.
ADVERTENTIE
“Honderden miljoenen dollars zijn verkwist, geld dat bestemd was voor gezondheidszorg en het verbeteren van de levenskwaliteit van onze mensen,” stelde Adhin. Hij benadrukte dat het niet slechts om cijfers gaat, maar om “verloren kansen, verwoeste projecten en gebroken beloftes.”
De oud-vicepresident voerde aan dat Suriname al vóór de verwachte olie-inkomsten in zwaar weer verkeerde, maar dat het wanbeleid onder leiding van president Chan Santokhi de situatie aanzienlijk heeft verslechterd. Hij verwees daarbij onder meer naar de stijgende winkelprijzen, stagnerende lonen en toenemende armoede. “Vijf jaar lang zijn studenten ontmoedigd in plaats van gemotiveerd,” aldus Adhin.
Hij pleitte voor diepgaande hervormingen in het onderwijs, waaronder kosteloze toegang tot hoger onderwijs – ook internationaal – en investeringen in de kwaliteit van docenten en onderwijsinstellingen zoals de militaire academie. “Onderwijs is het fundament van elke ontwikkelde samenleving. Als we leerplicht serieus nemen, moeten we ook investeren in de mensen die het onderwijs dragen.”
Ook op het gebied van huisvesting is volgens Adhin sprake van stilstand. “Er zijn nauwelijks huizen gebouwd. Het volk verdient perspectief.”
Tot slot richtte hij zich rechtstreeks tot de kiezers: “Het is tijd om onze stem te laten horen. We moeten opkomen voor onze rechten. Ja, het zijn moeilijke tijden, maar we mogen ons hoofd niet laten hangen. De toekomst ligt in onze handen.”
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..
- Kanapé: Ramsaran moet verantwoordelijkheid blijven dragen..
- Bromfietser overlijdt na verkeersongeval..
- Plantagebesturen in Para tegen Kensmil: “Wie zijn wortels n…..
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..
- Bij verkiezingsnederlaag gaat Santokhi niet meer in het par…..
- Gelegenheid heeft de dief gemaakt: ‘Groot aantal’ schooltas…..
- Simons over overheid als werkverschaffing: “Dat gaan we nie…..
- Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzit…..
- VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen..
- Duo ingesloten na stelen oudijzer..
- NPS voert campagne met focus op corruptiebestrijding en duu…..
- AWJ en SURVAM bespreken knelpunten bij bedrijfsongevallenve…..
- ABOP-lijstduwer vindt dat Surinamers in Nederland ook stemr…..
- Verdachte kappartij voortvluchtig..
- Whisky dief in verzekering gesteld..
- Geen kaas gegeten van politiek, maar wel stemming maken?..