NDP-kandidaat en voormalig vicepresident Ashwin Adhin heeft tijdens de slotmassameeting van de NDP hard uitgehaald naar het beleid van de afgelopen vijf jaar. Hij benadrukte dat Suriname de meest corruptieve regering heeft met maar liefst 115 schandalen.
ADVERTENTIE
“Honderden miljoenen dollars zijn verkwist, geld dat bestemd was voor gezondheidszorg en het verbeteren van de levenskwaliteit van onze mensen,” stelde Adhin. Hij benadrukte dat het niet slechts om cijfers gaat, maar om “verloren kansen, verwoeste projecten en gebroken beloftes.”
De oud-vicepresident voerde aan dat Suriname al vóór de verwachte olie-inkomsten in zwaar weer verkeerde, maar dat het wanbeleid onder leiding van president Chan Santokhi de situatie aanzienlijk heeft verslechterd. Hij verwees daarbij onder meer naar de stijgende winkelprijzen, stagnerende lonen en toenemende armoede. “Vijf jaar lang zijn studenten ontmoedigd in plaats van gemotiveerd,” aldus Adhin.
Hij pleitte voor diepgaande hervormingen in het onderwijs, waaronder kosteloze toegang tot hoger onderwijs – ook internationaal – en investeringen in de kwaliteit van docenten en onderwijsinstellingen zoals de militaire academie. “Onderwijs is het fundament van elke ontwikkelde samenleving. Als we leerplicht serieus nemen, moeten we ook investeren in de mensen die het onderwijs dragen.”
Ook op het gebied van huisvesting is volgens Adhin sprake van stilstand. “Er zijn nauwelijks huizen gebouwd. Het volk verdient perspectief.”
Tot slot richtte hij zich rechtstreeks tot de kiezers: “Het is tijd om onze stem te laten horen. We moeten opkomen voor onze rechten. Ja, het zijn moeilijke tijden, maar we mogen ons hoofd niet laten hangen. De toekomst ligt in onze handen.”
- CBvS: ‘Geen sprake van OMO-schuld’..
- Kisoensingh: ‘Ik zal een klacht indienen bij de procureur-g…..
- Publiek kan stemdag live volgen via verkiezingsdashboard..
- President Santokhi: “Met RVI gaan we iedereen gelijk trekke…..
- Amerikaanse bananengigant Chiquita ontslaat duizenden mense…..
- 160 militairen krijgen erkenning voor hun werk binnen het N…..
- Iedereen kan opkomst en stemopneming op 25 mei volgen..
- My Health-app reeds beschikbaar..
- Tienermeisje met geestelijke beperking krijgt SRD 300 na ve…..
- Kampoe 18e keer troefcallkampioen van Suriname..
- Minister Landvreugd bij opening BvB Santodorp: “Wat ooit on…..
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’..
- Restauratie van het Cultuurstudies-gebouw bij Fort Zeelandi…..
- Vlaggenparade en verkiezing..
- AdeKUS vernieuwt campusfaciliteiten en internetinfrastructu…..
- Reactie op ‘Surinaams staatsleiderschap onder druk…..
- Misiekaba belooft zero tolerance beleid zonder aanziens des…..
- ‘Yu na a nyun Gado fu Sranan’..
- Leiderschap in verkiezingstijd: meer dan een titel, een ver…..
- DA ’91: Vreedzame politieke campagne in een polariserend Su…..
- Wazige verkiezingsprogramma’s..