Adhin Adhin. Foto: De Vliegende Reporter
Oud-vicepresident Aswhin Adhin zal de nieuwe voorzitter van De Nationale Assemblée worden. In het regeerakkoord is afgesproken dat de Nationale Democratische Partij (NDP), waar Adhin de ondervoorzitter van is, de voordracht zal doen voor deze positie. Zelf zegt hij dat hij de regering vanuit die plek kritisch zal kunnen begeleiden, gezien zijn bestuurlijke ervaring als vicepresident.
‘Ik weet waar precies waar de zaken goed of fout zouden kunnen gaan en dan kan ik de regering veel beter begeleiden vanuit deze rol’, aldus Adhin na de ondertekening van het regeerakkoord zondag. De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) zal de vicevoorzittersplek invullen. Er zijn nog geen mededelingen over wie voorgedragen zal worden.
Adhin had tijdens de campagnes zijn ambities om presidentskandidaat van de NDP te worden, uitgesproken. Hij zegt zich veel bewogen te hebben tussen het volk en daardoor veel van de noden gezien heeft. Die noden kan hij vanuit het parlements direct aankaarten. Gezien het aantal stemmen dat Jennifer Simons, de voorzitter van die partij behaalde, heeft het bestuur besloten om haar tot de kandidaat te maken. Zij zal de eerste vrouwelijke president van Suriname worden.
Simons is met 41.610 stemmen de twee populairste kandidaat onder het kiezersvolk geweest. Adhin haalde 19.173 stemmen. De kandidaat met de meeste stemmen landelijk, is huidig president de voorzitter van aankomende oppositiepartij VHP, Chan Santokhi met 45.745 stemmen.
- Bromfietser overleden na frontale botsing met truck..
- Reactie Hellings is erger dan domme NDP-logica..
- Een fragiele coalitie met grote verantwoordelijkheid..
- Bromfietser laat het leven na botsing met daftruck..
- Wantrouwen niet weggenomen..
- Jongen (10) brengt scherp voorwerp mee naar school uit wraa…..
- Commissie Monumentenzorg stopt illegale sloop pand Nassylaa…..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 Buitengewone Agenten van …..
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..
- BESCHOUWING — VHP zal schoon schip moeten maken..
- Peuter overlijdt na tragisch ongeval met schuifpoort..
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht..
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana..
- Weg naar Redi Doti en Casipora gebarricadeerd..
- Een reactie op NPS-ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo..
- Tussen hoop en hindernissen in de opkomende olie- en gassec…..
- Lee Jae-myung wint Zuid-Koreaanse presidentsverkiezingen na…..
- “Versnippering binnen oppositie biedt VHP alsnog kansen…..
- Frankrijk bouwt streng beveiligde gevangenis in Saint-Laure…..